Huawei Mate X

Honor pracuje na skládacím telefonu, okopíruje Samsung a Huawei?

  • Honor podle všeho připravuje svůj první skládací mobil
  • Prodávat by se mohl i na západních trzích

Ve společnosti Honor pracují na prvním skládacím telefonu. Naznačuje to nejen nedávná registrace ochranných značek Magic Flip, Magic Fold a Magic Flex, ale nově i populární tipér DigitalChatStation. Ten je známý tím, že na mikroblogu Weibo výrobce smartphonů dlouhodobě rozpaluje do běla, protože má přístup k tajným informacím a neváhá je zveřejnit.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 dostane 200Mpx foťák od Samsungu, Mi MIX 4 dorazí s 50 Mpx


Honor ukáže seběvědomí v praxi

DigitalChatStation nyní prozradil, že Honor chystá skládací telefon s dvojicí displejů, který bude mít patrně konstrukci jako Samsung Galaxy Z Fold 2/3 a Huawei Mate X2.

Otevírat se tedy bude podobně jako kniha s tím, že vnitřní displej bude osmipalcový, zatímco vnější obrazovka nabídne skromnějších 6,5 palce. Ve složeném stavu uživatelé uvidí právě jen tento menší displej.

Huawei Mate X2
Huawei Mate X2 | foto: GSMArena

Displej zajistí čínské BOE

Co se rozlišení týče, tak tipujeme, že větší displej bude mít rozlišení 2 480 × 2 220 pixelů a menší pak Full HD+. Vycházíme ze specifikací Huawei Mate X2, s nímž nový Honor bude podle nás sdílet většinu parametrů.

Oba displeje do nové skládačky dodá čínská společnost BOE, která už dříve spolupracovala například s Huawei nebo Applem, kterému dodávala obrazovky typu LCD pro iPady a MacBooky.

Total
0
Shares