Honor vs. USA

Honor pod palbou! V USA mu hrozí ban

  • Huawei na podzim 2020 prodal Honor
  • Dceřinou značku chtěl zbavit stigmat díky embargu USA
  • Spojené státy ale nyní zvyšují tlak i na ni

O kauze Huawei vs. USA toho bylo od května předminulého roku napsáno tolik, že rozmělňovat toto téma znovu by doslova připomínalo provařenou dlouhohrající desku. Čínský podnik díky napojení na vládní aparát a čínský režim dostal stopku ohledně amerických technologií zahrnujících zejména vysokorychlostní připojení 5G.

Omílaná kauza znovu na scéně

Zdálo se, že loňským odprodejem dceřiného Honoru se situace zklidnila. Dokonce to vypadá, že pozvolna opadají i restrikce vůči Huawei. Jenže chyba lávky! Populární deník South China Morning Post nově avizuje, že několikaměsíční tiché příměří nejspíš končí a Spojené státy dost možná chystají další mediální smršť.


Nepřehlédněte: Instalujte Google Play do telefonů Huawei a Honor – nejsnadnější instalace!


Honor 50 Pro
Honor 50 Pro je krasavec, ale bude to na úspěch stačit?

A tentokrát se v jejich hledáčku ocitl nečekaně Honor. Část amerických republikánů totiž poukazuje na něco, co bylo tak trochu zřejmé a to je, že Huawei nešlo jen o zbavení se stigmat, ale udělat ústupek ve smyslu “vlk se nažral a koza zůstala celá”. A právě na to momentálně apeluje čtrnáct poslanců vedených doposud víceméně neznámým politikem Michaelem McCaulem.

Honor se ocitá v nemilosti USA

Tato skupina stupňuje tlaky na americké ministerstvo obchodu, aby stejně jako Huawei dostal ban. Odvolávají se na to, že v když v květnu roku 2019 uvalily USA na Číňana embargo ze zjevných příčin, dnes již bývalý dceřiný podnik byl jeho součástí a následný odprodej na celé situaci nic nemění nehledě na to, že nyní má Honor stále přístup ke všem původně zapovězeným americkým technologiím.

Jak celá “kampaň” dopadne, je ve hvězdách. Obě čínské společnosti se k celé záležitosti prozatím nevyjádřily.

Total
8
Shares