HONOR Magic4 Lite

HONOR Magic4 Lite se nebojí pádů, vody, mrazu ani horka

  • Nový Magic4 Lite je žhavá novinka od HONORU
  • Má Google služby, krásný design a rychlé nabíjení 
  • V redakci jsme proklepli i jeho další funkce

Novinka od značky HONOR, model Magic4 Lite, který je až do 30. dubna v předprodeji za atraktivních 6 990 korun, hází rukavici do segmentu střední třídy. HONOR novinka, u které už jsou samozřejmostí Google služby, nás zaujala i výbornou kvalitou zpracování. Telefon nabízí mimo jiné 6,81palcový IPS displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz, 66W rychlé nabíjení, podporu 5G sítí nebo trojitý foťák s 48Mpx hlavním objektivem. Navíc je to svým vzhledem dokonalý elegán, který nadělá spoustu parády.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vodí ruské oligarchy na vodítku. Uveřejnili data z jejich oblíbené banky


HONOR Magic4 Lite nic nerozhodí

U HONORu vsadili na to, že by měl smartphone nejen dobře vypadat ale i něco vydržet. Proto se model Magic4 Lite pyšní odolností proti nechtěnému pádu, extrémním teplotám nebo náhodnému kontaktu s vodou, ať už ve formě deště nebo náhodného polití. Podrobili jsme smartphone několika zátěžovým testům a výsledek rozhodně potěší.

Poznámka redakce: Testy jsme provedli v souladu s pokyny výrobce. Rozhodně nedoporučujeme, abyste to doma zkoušeli i vy.

Jako první přišel na řadu test pádu. Z výšky jednoho metru jsme zařízení upustili na podlahu zády, přičemž jsme dbali na to, aby pokud možno nedošlo k pádu na hranu. Telefon jsme na zem nechali padnout celkem třicetkrát.

Pak přišel na řadu test extrémního chladu. Vypnuli jsme mobil, dali ho do 100 % vodotěsného obalu a poté ho na 30 minut vložili do mrazáku.  Třetí zkouškou bylo pocákání telefonu, který ležel na umyvadle při mytí rukou.

A konečně jsme otestovali také vyšší teploty, kdy jsme ve 40°C a po dobu několika hodin naplno využívali potenciál smartphonu hraním online her, videochatováním a podobně.

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Výsledky?

Pád výše uvedeným způsobem přežil HONOR Magic4 Lite bez úhony a dokonce i bez škrábanců. Po třiceti minutách v mrazáku jsme mobil vyjmuli z obalu a zapnuli ho – bez problémů se rozběhl. Stejně tak se vypořádal bez potíží i s kapkami vody při mytí rukou. A nezaváhal ani v poslední zkoušce: v zátěži při vysoké teplotě a plném zatížení se choval identicky jako v běžných podmínkách používání.

Suma sumárum, jde tedy o smartphone, který by se při každodenním používání měl lehce vypořádat s občasnými nechtěnými situacemi, které život občas přináší.

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Z nuly na 81 % za pouhých 30 minut

Design telefonu a zpracování jsou příkladné. Veliký a přehledný displej s vysokou obnovovací frekvencí, který zabírá celých 94 % čelní plochy zařízení, je uživatelsky přívětivý; skrolování napříš uživatelským prostředím, a vůbec komplexní ovládání plochy, je uživatelsky maximálně pohodlné. Díky technologii HONOR Eye Comfort, snižující množství škodlivého modrého světla, navíc nabízí i nadstandardní péči pro oči.

V rámci segmentu střední třídy, a jako jeden z prvních, disponuje HONOR Magic4 Lite procesorem Qualcomm Snapdragon 695 s podporou 5G sítí, vyráběným 6nm technologií. Také paměti je dostatek. Výrobce vybavil telefon 6 GB operační paměti a 128GB úložištěm. RAM paměť navíc lze zvýšit až na 8 GB díky speciální funkci RAM Turbo. Ta zabírá jen malou část operační paměti a využívá ji jako operační paměť, čímž zvyšuje efektivitu na maximum a přispívá k rychlejšímu načítání aplikací.

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Pochvalu zaslouží hlavně baterie s kapacitou 4800 mAh a ultra rychlé 66W nabíjení: v této cenové kategorii jsme zvyklí na nižší hodnoty. A v praxi? Naše časomíra ukázala, že telefon z nuly na 81 % kapacity nabije za parádních půl hodiny, přičemž nedochází k přehřívání baterie. Jen pět minut nabíjení vystačilo až na tři hodiny přehrávání videí, nebo až na dvě hodiny hraní her. Při plném nabití pak výrobce udává až 16,8 hodin pobytu na sociálních sítích, 15,7 hodiny sledování videa a 10,4 hodiny hraní her.

K tomu přidejte trojitý zadní fotoaparát se 48Mpx hlavním objektivem, 16Mpx selfie kameru, výběr ze tří barevných provedení (Titanium Silver, Midnight Black, Ocean Blue) nebo předinstalované služby Google, a dostanete kvalitního zástupce střední třídy, který rozhodně stojí za pozornost.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares