Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+

Honor Magic3 oficiálně: Snapdragon 888+, systém Turbo X a Google služby

  • Honor představil tři smartphony z řady Magic3
  • Mají skvělý fotoaparát a díky Snapdragonu 888+ brutální výkon
  • Samozřejmostí je podpora GMS i 66W nabíjení

Honor se po osamostatnění od Huaweie vyvázal z amerického embarga a vyhlíží světlé zítřky. Dnes firma potvrdila, že se s ní do budoucna musí počítat. Na speciální virtuální konferenci představila řadu telefonů Magic3, která čítá tři modely: Magic3, Magic3 Pro a Magic3 Pro+. Všechny spojuje vysoký výkon a špičkový fotoaparát.


Nepřehlédněte: Honor pod palbou! V USA mu hrozí ban


V rytmu výkonného Snapdragonu 888+

Qualcomm každoročně vylepšuje svůj vrcholný mobilní procesor. A mezi prvními smartphony s jeho Snapdragonem 888+ najdeme právě nové telefony Honor Magic3. Rozdíl mezi obyčejnou 888 a verzí plus není zásadní. Prakticky se týká zvýšení taktu hlavního jádra (až na 3,0 GHz) a vylepšení jednotky umělé inteligence. Pro zákazníky z výše vypsaného vyplývá, že nové smartphony Honor po stránce výkonu nabídnou to nejlepší možné. Pro úplnost dodejme, že v Magicu3 tepe Snapdragon 888, nejmodernější plusová varianta je vyhrazena pouze pro Magic3 a Magic3 Pro+.

Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+
Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+ | foto: Honor

Kde je Android?

Tím, že se Honor zbavil amerického embarga, tak má otevřenou cestu k nejlepšímu mobilnímu hardwaru na trhu. Spekulovalo se, že nová řada Magic3 dorazí také se službami Googlu, tedy bez sebemenších omezení. A to se také potvrdilo! V nových telefonech běží operační systém Turbo X s podporou GMS. Nové smartphony tak nabídnou všechy populární aplikace i placení pomocí služby Google Pay!

Uvnitř telefonů je umístěna baterie článku 4 600 mAh s podporou 66W kabelového nabíjení a 50W bezdrátového dobíjení (jen Magic3 Pro a Magic3 Pro+). Smartphony je možné také použít jako powerbanku k nabití jiných zařízení s bezdrátovým reverzním nabíjením.

Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+
Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+ | foto: Honor

Špičkový vodopádový displej

Na čelní straně nových smarthonů najdeme 6,76palcový AMOLED displej s rozlišením 2 772 × 1 344 pixelů a integrovanou čtečkou otisků prstů. Maximální uživatelský zážitek podpoří velmi rychlá 120Hz obnovovací frekvence. Panel je zakřivený do úhlu 89 stupňů, tedy téměř do pravého úhlu, a obepínají ho minimální boční rámečky „tlusté“ 0,55 milimetru. Displej v levém horním rohu trochu narušuje dvojitý průstřel na selfie kamerky (13 Mpx + 3D). Samozřejmostí je podpora standardů HDR 10+, DCI-P3 a zmiňována byla i vysoká konzistence barev s průměrnou hodnotou Delta E≤3.

Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+
Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+ | foto: Honor

Magický fotoaparát

Magic3 a Magic3 Pro mají kruhový modul hlavního fotoaparátu, který obsahuje hned několik senzorů. Hlavní snímač má rozlišení 50 Mpx (Sony IMX 766) a světelnost f/1.9, dále je přítomen monochromatický fotoaparát s 64 Mpx (f/1.8) a širokáč s 13 Mpx (f/2.2), který poslouží zároveň i jako makro kamerka pro focení od vzdálenosti 2,3 centimetru. Verze Magic3 Pro(+) pak obsahují navíc i opticky stabilizovaný teleobjektiv s 64 Mpx (f/3.5), který je schopný 3,5× optického zoomu, 10× hybridního zoomu a až stonásobného digitálního přiblížení. Ultraširokoúhlý objektiv u nejvybavenějšího modelu Pro+ se může pochlubit 64 Mpx s rozsahem 126 stupňů (ohniskem 11 mm), světelností f/2.4 a úhlem záběru 126 stupňů.

Hlavní snímač v Magicu3 a Magicu3 Pro používá technologii laserového zaostření 2×2 On-Chip-lens (OCL). Honor Magic3 Pro+ má prakticky stejnou fotovýbavu jako verze Pro, navíc ale přidává barevný senzor společně s osmipixelovým systémem pro automatické zaostření Full Pixel Octa Phase Detection.

Fotoaparát v Honor Magic3 a Magic3 Pro
Fotoaparát v Honor Magic3 a Magic3 Pro | foto: Honor

Všechny nové Honory také přicházejí s filmovými AI efekty ve spolupráci s celosvětovou sítí multikin IMAX. Natáčení videí byste tak měli dosáhnout skutečného profesionálního barevného rozlišení ve filmové kvalitě. Telefony nabídnou zpracování videa v režimu Magic-Log a filmové úrovně Level 3D LUT (Look Up Table).

Chytrén telefony Magic3 a Magic3 Pro+
Chytré telefony Magic3 a Magic3 Pro+ | foto: Honor

Honor Magic3 nabijete rychle

Chytré telefony série Honor Magic3 splňují certifikaci IP68 s odolností proti vodě a prachu, včetně ochrany proti prachu při ponoření až do 1,5 metru po dobu 30 minut. S novinkami tak můžete bez obav do bazénu, sprchy nebo k moři. Co se designu zadní strany týče, tak Magic3 a Magic3 Pro sdílí tradiční konstrukci kombinující ocelový rámeček a sklo vepředu i vzadu. Magic3 Pro+ pak přichází s keramickým zadním krytem a jeho línie už jsme dříve viděli u telefonů Huawei řady Porsche design.

Dostupnost

Honor Magic3 bude dostupný v barevném provedení Golden Hour a Blue Hour. Magic3 Pro pak zakoupíte v barevném provedení Golden Hour, Black a White, zatímco Magic3 Pro+ příjde v barevném provedení Ceramic Black a Ceramic White. Na trh se smartphony dostanou nejprve v Číně. O dostupnosti na západních trzích nemáme zatím žádné zprávy.

Cena:

  • Honor Magic3  (899 eur / 22 800 korun)
  • Honor Magic3 Pro (1 099 eur / 27 900 korun)
  • Honor Magic3 Pro+ (1 499 eur / 38 000 korun)

Honor hledí do budoucnosti

Během tiskové konference Honor také oznámil detaily o svém podnikání. Honor v tuto chvíli čítá téměř 10 000 zaměstnanců, kteří pokrývají celé spektrum procesu od začátku do konce. Značka také výrazně zainvestovala do center pro výzkum a vývoj (R&D), v tuto chvíli disponuje celkem 4 takovými vývojovými centry a více než 100 laboratoří po celém světě. Podáno bylo už přes 5 500 žádostí na patent a velmi rychle se etablovala strategická partnerství se světovými špičkami v oboru.

Total
11
Shares