HONOR 50 Lite

Honor 20, 20 Pro a View 20 získávají Magic UI 4.0. Jaké novinky přináší?

  • Aktualizace rozhraní Magic UI 4.0 přichází do České republiky
  • Přináší nové vychytávky pro mobilní telefony Honor 20, 20 Pro a View 20

Společnost Honor právě oznámila, že chytré telefony Honor 20, Honor 20 Pro a Honor View 20 v České republice získávají nejnovější uživatelské prostředí Magic UI 4. Uživatelé těchto modelů se tak mohou těšit například na funkce Více oken pro snadný multitasking, Poznámkový blok s možností skenování a rozpoznání textu k pozdějšímu zkopírování a spoustu dalších vychytávek.


Psali jsme: Telefony Huawei Mate a P dostanou konkurenci. Nový Magic bude lepší, tvrdí Honor


Režim „Více oken“

Režim „Více oken“ nyní zobrazí plovoucí okno, ve kterém otevřete hned několik aplikací najednou. Plovoucí okno můžete pohodlně přemístit na vámi vybrané místo na obraziovce nebo ho minimalizovat do plovoucí bubliny, abyste se k němu snadno dostali později.

Plynulejší animace

Nové animace v celém Magic UI 4 společně vytvářejí plynulejší a vizuálně příjemnější uživatelské prostředí. Animace s delším trváním se zobrazí například když přepínáte mezi alby v Galerii nebo mezi zobrazením roku a měsíce v Kalendáři.

Nové efekty

Napříč celým operačním systémem byly vylepšeny i efekty ikon. Například při vypnutí či zapnutí zvuku je přechod vizuální změny obohacen o krátkou animaci.

Galerie: Snadné tvoření videí s efekty a hudbou

V Galerii nyní můžete vytvářet videopříběhy pomocí přednastavených šablon se speciálními efekty a hudbou na pozadí. Spcializované nástroje vás pak navedou, jak výsledné video nejlépe poskládat.

Honor 20
Honor 20 | foto: Honor

Mobilní funkce pro vaši kancelář: Funkce „Propojení obrazovek“

Tato vychytávka umožňuje několika zařízením spolupracovat najednou. Obrazovku chytrého telefonu tak můžete zrcadlit na svém notebooku. Ve stejný čas můžete zobrazit až tři obrazovky vašich zařízení (propojení funguje s notebooky pouze od výrobce Honor a Huawei s programem PC Manager verze 11 a novější).

Ochrana obrazovky režimem „Nerušit“ při funkci „Propojení obrazovek“

Tato funkce se bude hodit v případě zrcadlení obrazovky telefonu na notebooku. V režimu „Nerušit“ se příchozí zprávy a hovory budou zobrazovat pouze na vašem chytrém telefonu, a tedy nebudou odvádět pozornost od promítání a ani neodhalí vaše soukromí.

Poznámkový blok s možností uzamknutí

Poznámkový blok nyní podporuje úpravu poznámek z několika zařízení současně. Můžete například vložit fotografii z telefonu do poznámky upravované v tabletu. Navíc je tu i možnost skenování a rozpoznání textu k pozdějšímu zkopírování. Navíc si můžete uzamknout svoji poznámku pod heslem.

Aktualizace v ochraně soukromí: Zastřené náhledy aplikací

K ochraně soukromí uživatele přispívá i funkce TrustSpace a App Lock. Náhledy nedávno navštívených aplikací se zobrazí rozmazaně nebo budou skryté po zámkem tak, aby jejich data nebyla nechtěně odhalena.

Funkce „Soukromí sdílených fotografií“

Tato vychytávka vám umožní odebrat ze souboru fotografie místo, čas a další informace o zařízení ještě před tím, než se ji rozhodnete sdílet.

Minimální oprávnění přístupu

Aby vaše data byla ochráněna co nejvíce, aktualizace systému povolí pouze minimální oprávnění pro přístup k mikrofonu, kameře a vaší poloze. O všech dalších žádostech k oprávnění přístupu budete informování tak, abyste se sami mohli rozhodnout, jestli oprávnění povolit nebo ne.

Total
0
Shares