Harmony OS

HarmonyOS je na 100 milionech zařízení, do konce roku na 400 milionech

  • Huawei dosáhl na důležitý milník
  • HarmonyOS běží na více než 100 milionech zařízení
  • Cíl do konce roku? Čtyřnásobek!

Huawei se i přes nepřízeň osudu i nadále pere o svou budoucnost v segmentu chytrých telefonů, tabletů a nositelné elektroniky. Že to stále myslí vážně dokazují i aktuální čísla, která jsou více než výmluvná. Ještě před dva týdny nazpět se čínský brand nechal slyšet, že HarmonyOS už má za sebou 90 milionů stažení do stávajících zařízení.

HarmonyOS překonal 100 milionů

V tuto chvíli už je to jinak. Huawei potvrzuje přes 100 milionů instalací! Jen připomeňme jeho smělý plán. Ten počítal s tím, že do konce letošního roku na nový systém přejde více než 300 milionů zařízení. To je bez pochyby ambiciózní číslo, ale nezní úplně jako sci-fi, protože vlastní nadstavba se rychle adaptuje.


Nepřehlédněte: EMUI 12 oficiálně aneb HarmonyOS, ale s Googlem


HarmonyOS
HarmonyOS | foto: Cnet

Jen pro ilustraci: na začátku června zaznamenal 10 milionů stažení, na konci srpna už 70 milionů a během několika posledních dní si připsal dalších 20 milionů.

S jídlem roste chuť

Díky poměrně rychlé adaptaci, mění Huawei i původní strategii. Zařadil vyšší rychlostní stupeň a věří, že do konce roku 2021 na platformu přejde až 400 milionů uživatelů. Pokud bereme v potaz přímo plejádu podporovaných telefonů, namátkou modely P10, P10 Pro, Mate 9 atd., může se to skutečně podařit.

Total
0
Shares