HarmonyOS

Harmony OS umí spouštět aplikace pro Android, Huawei už nalákal 4 miliony vývojářů

  • Na Harmony OS už přešlo více než 10 milionů uživatelů
  • S Huawei na vytvoření ekosystému spolupracují 4 miliony vývojářů

Společnost Huawei představila ve středu svůj operační systém Harmony OS 2.0 a majitelům čínských variant vybraných zařízení ho nabídla k veřejnému testování. Včera jsme se dozvěděli, že na nový systém už aktualizovalo deset milionů uživatelů, přičemž mají stále k dispozici i aplikace napsané pro Android. Nyní vám nabízíme další zajímavé statistiky.


Psali jsme: Hackeři ukradli EA zdroják FIFA 2021 a data enginu Frostbite


Harmony OS se dostává na stále více zařízení

Podle serveru ITHome se do budování ekosystému Harmony OS zapojily již 4 miliony vývojářů, kteří se nyní pokusí zajistit dostatečnou základu aplikací pro uživatele v rámci platformy. Již dnes však lidé, kteří na nový systém aktualizovali, mají k dispozici přes 134 tisíc aplikací. Všechny appky přitom podporují HMS Core v nejnovější verzi 6.0, která přidala podporu cloudových služeb. Je to právě balík HMS Core, který na Harmony OS dovoluje spouštět aplikace pro Android.

Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

Mezi prvními produkty s Harmony OS přímo z výroby najdeme třeba chytré hodinky Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro. Lépe vybavený „próčkový“ model již několik dní testujeme a jeho recenzi vám brzy nabídneme k přečtení.

Podívejte se na unboxing Huawei Watch 3 Pro

Total
1
Shares