Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous dávají Rusům zabrat: zveřejnili 35 tisíc utajovaných dokumentů

  • Anonymous hacknuli ruskou centrální banku
  • Zveřejnili 28 GB dat tajných dokumentů

Útoky hackerského hnutí Anonymous nabírají na síle. Nejnověji se jim podařilo proniknout do ruské centrální banky a zmocnit se 35 000 tajných dokumentů, které poté nahráli na internet. Celkem je veřejně k dispozici 28 gigabajtů citlivých dat.


Nepřehlédněte: Rusko míří do naprosté izolace. Technologická „soběstačnost“ dostává trhliny


Jdou Putinovi po krku

Rusko se zpočátku snažilo informace o průniku do serverů banky vyvrátit. Zprávy označilo za falešné a tvrdilo, že finanční organizace je z pohledu kybernetických útoků maximálně bezpečná. Necelé dva dny po útoku Anonymous se však ukázalo, že to nebyla pravda. Data jsou ke stažení na internetu a každému dostupná.

Anonymous v kybernetické válce

Útok na ruskou centrální banku je jedním z mnoha, které již Anonymous podnikli. Hackeři po zahájení invaze na Ukrajinu vyhlásili Rusku kybernetickou válku s cílem potlačovat dezinformace v zemi a šířit pravdivé informace.

Během posledních několika týdnů se jim podařilo nabourat se do vesmírné agentury Roskosmos, převzít kontrolu na bezpečnostními kamerami napříč Ruskem, získat dokumenty z cenzurního úřadu Roskomnadzor nebo ovládnout stovky ruských tiskáren, které nepřetržitě tisknou tisíce dokumentů s informacemi o krveprolití na Ukrajině.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
70
Shares