Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous dali na web rodná čísla členů Putinovy politické strany

  • Hackeři z Anonymous jsou k neutahání
  • Na internet teď vyvěsili osobní údaje členů strany Jednotné Rusko

Na internet unikl seznam členů Putinovy strany Jednotné Rusko. K útoku se přihlásili hackeři ze sdružení Anonymous. Ti už minulý týden napadli web ruských internetových televizí a pomocí metody defacement je změnili k nepoznání. Decentralizované hnutí o úspěšné operaci informovalo, jako už mnohokrát předtím, na jednom ze svých účtů na sociální síti Twitter.


Nepřehlédněte: Podle čeho poznat nevěru? Odborník tvrdí, že napoví jedna obyčejná mobilní aplikace


Hackeři z Anonymous se tentokrát nedostali k nějaému závratnému množství dat, rozhodně nejde o únik v řádech stovek či jednotek gigabajtů. Poslední operace byla sice skromnějšího rozsahu, avšak neméně důležitá.

Anonymous zveřejnili další tajemství

Anonymous se během operace, která pro ně nepředstavovala větší problém, dostali k 65 807 datovým souborům. Ty obsahovaly celou řada osobních údajů včetně IP adres, jmen, čísel, adres, e-mailů a hesel členů strany. Podle hackerů, kteří se k útoku hlásí, je to protest proti tomu, co se děje na Ukrajině. Veškerá data jsou ke stažení na síti Telegram, kde k nim ruské úřady nemohou získat přístup a stránku zablokovat.

Vrchol Anonymous v rámci kampaně #OpRussia představuje uzavření řídicího centra ruské vesmírné agentury Roskosmos. „Rusko už nemá kontrolu nad svými vlastními špionážními satelity,“ uvedli hackeři v únoru na Twitteru.

O vyřazení řídícího centra, kde jsou mimo jiné ovládány špionážní a komunikační satelity Persona nebo satelitní navigační systém GLONASS, posléze informovaly agentura po celém světě.

Útočí po celém světě

Anonymous se pochopitelně nezaměřují jen na Rusko, ale jsou aktivní po celém světě.  V roce 2016 se například nabourali do několika nigerijských vládních webů a vyzvali tamní vládu k ukončení korupce, chudoby a krádeží. A co se případů z poslední doby týče, tak na začátku května napadli web Čínské komunistické strany (ČKS)

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: TheTechOutlook

Total
0
Shares