Windows 11

Hackeři nemají šanci. Windows 11 přinese lepší optimalizaci a vyšší bezpečnost

  • Windows 11 přinese další skvělé novinky
  • Zaměřeny budou na bezpečnost
  • Výrazného zlepšení se dočká ovládání hlasem

Když Microsoft uvedl novinku v podobě nové verze operačního systému Windows 11, všichni jsme byly zvědaví, co přinese. Jak to tak ale bývá, i tuto distribuci provázelo, a bohužel stále ještě provází, nespočet chyb. Jedním ze zásadních nedostatků byla třeba hojně diskutovaná (ne) kompatibilita s procesory od AMD.


Nepřehlédněte: Už i Microsoft zešílel. Ve Windows 11 se objevily otravné reklamy


Cloud je číslo jedna

Naštěstí vývojáři v Redmondu nespí a většinu bugů opravují nebo záplatují poměrně rychle. A to je následující případ. Microsoft v nové aktualizaci dá ještě více prostoru cloudu. Firma si je vědoma toho, že je potřeba cloud více a lépe zabezpečit, a proto je na pomyslném seznamu zcela jasně na první místě, informuje FoneArena.

Podle zahraničních stránek dostanou Windows 11 novou funkci, díky které odolají (téměř) každému kybernetickému útoku. Změnou projde nejen detekce phishingu, ale i antivir Microsoft Defender, který by měl být spolehlivější, a hlavně efektivnější.

Nejkomplexnější systém všech dob?

Podle zástupců Microsoftu bude Windows 11 po těchto změnách v celé dosavadní historii nejdostupnější a zároveň nejkomplexnější iterací . V chystané aktualizaci by nemělo chybět ani hlasové ovládání s funkcí, jež usnadní práci lidem s omezenou pohyblivostí, či handicapem v podobě symptomu ADHD.

Systém dokonce prý sám rozpozná i to, zda udržujete oční kontakt či nikoliv. „Důraz bude kladen na osobnější a lidštější zážitek při komunikaci s Windows 11,“ slibuje Microsoft. Společnost ještě nespecifikovala přesné datum aktualizace a dostupnosti nových funkcí, ale očekává se, že k vydání dojde co nevidět.

Zdroj náhledové fotografie: Windows, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares