Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hacker tvrdí, že ukradl osobní údaje jedné miliardy čínských občanů. Požaduje výkupné v bitcoinech

  • Hacker tvrdí, že má data o miliardě Číňanů
  • Za databázi chce virtuální mince

Anonymní uživatel internetu, známý pod přezdívkou „ChinaDan“, nabídl na fóru Breach Forums k prodeji více než 23 terabajtů cenných dat. Chce za ně maličkost – deset bitcoinů.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence dokáže předvídat zločin týden dopředu s více než 90% přesností, tvrdí vědci


Neznámý hacker chce bitcoiny

Hacker tvrdí, že ukradl informace o více než jedné miliardě čínských občanů, když se mu podařilo nabourat do počítačových systémů šanghajské policie. Experti na kyberbezpečnost bezpečnost bijí na poplach a varují, že pokud se informace potvrdí, půjde o jeden z největších úniků dat v historii.

Anonym napsal, že databáze obsahuje informace o miliardě čínských státních obyvatel a několik miliard policejních záznamů, včetně jmen, adres, míst narození, rodných čísel, čísel mobilních telefonů a všech podrobností o trestných činech. Únik dat se může potenciálně týkat více než 70 procent obyvatel Číny, protože v zemi žije 1,4 miliardy lidí.

Hacker
Zdroj náhledové fotografie: charlesdeluvio / Unsplash

Burza Binance už reaguje

Podle expertů byl rozsáhlý soubor veřejně přístupný prostřednictvím nezabezpečené zkrácené webové adresy po dobu minimálně několika měsíců. Na masivní únik dat již zareagovala největší kryptoměnová burza na světě Binance. Skrze svého ředitele Zhao Changpenga uvedla, že zintenzivnila procesy ověřování totožnosti uživatelů.

Zpráva o hacknutí přichází ve chvíli, kdy se Čína zavázala zlepšit ochranu online uživatelů a instruovala technologické giganty, aby lidem poskytli bezpečnější cloudová úložiště. Nejnovější opatření navazuje na krok z loňského roku, kdy země schválila nový zákon na ochranu osobních údajů (PIPL). Ten je v praxi pro občany Číny jakousi ochranou před nevyžádanou reklamou a zároveň zneužitím jejich osobních údajů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: TheTechOutlook, Reuters

Total
0
Shares