Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive

GTA Remastered Trilogy vyjde už příští měsíc (aktualizováno)

  • Grand Theft Auto Remastered Trilogy se stává skutečností
  • Podle zdrojů Kotaku má vyjít letos v listopadu

Aktualizováno 9.10 v 12:09

Po měsících nejistoty Rockstar konečně oficiálně oznámil Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, který nabídne remasterované díly Grand Theft Auto III, Vice City a San Andreas. Hry si mají zachovat původní atmosféru, studio ale slibuje vylepšenou grafiku a gameplay.

Hra by měla vyjít později v tomto roce, zřejmě během následujících týdnů, ale konkrétní datum zatím neznáme. Letos bychom si měli zahrát na PC a koznolích. Porty pro mobilní telefony se systém Android a iOS dorazí až někdy v průběhu následujícího roku.

Ve studiu Rockstar Games pracují na remasteru třech dílů populární gangsterské série GTA, mezi které patří GTA 3, Vice City a San Andreas. K oficiálnímu oznámení kolekce stále nedošlo, ale teď už nemůže být daleko. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition totiž právě ohodnotila korejská ratingová komise a vše uniklo na internet.

Trilogie by měla vyjít na počítačích, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X|S, Switchi, streamovací službě Stadia a dokonce i na mobilních telefonech a tabletech.


Nepřehlédněte: GTA 5 má na kontě 145 milionů vyexpedovaných kopií


Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive | foto: Polygon

GTA Remastered Trilogy vyjde ještě letos

Ještě před měsícem to s remasterem ale nevypadalo vůbec dobře. Spolehlivý zasvěcenec v odvětví herního průmyslu Tom Henderson tehdy řekl, že trilogie vyjde až někdy v roce 2022. Mezitím se však situace evidentně změnila a podle prestižního herního serveru Kotaku je nyní uvedení naplánováno na listopad.

Ve hře by však stále mohlo být i datum 22. října. V tento den totiž uběhne přesně 20 let od vydání přelomové městské akce Grand Theft Auto 3. Vydání remasteru koncem října by přece jen dávalo větší smysl.

Total
1
Shares