GTA 5

GTA 5 má na kontě 145 milionů vyexpedovaných kopií

  • Take-Two zveřejnilo finanční výsledky a rozhodně může slavit
  • Městská akce GTA V vyexpedovala přes 145 milionů kusů

Populární gangsterská akce GTA V vyexpedovala za svou existenci už přes 145 milionů kusů, zatímco Red Dead Redemption 2 se blíží 40 milionům prodaných kopií, v tuto chvíli je někde zhruba na hranici 37 milionů kusů. Vyplývá to z prodejních výsledků vydavatelství Take-Two Interactive.


Psali jsme: Bulánci jsou zpět! Kultovní česká hra posbírala miliony korun na vývoj


GTA 5 je prodejní majstrštyk

Série Grand Theft Auto stihla za svůj dlouhý život vydělat spoustu miliard dolarů. A přestože od vydání zatím posledního dílu uběhlo již téměř devět let, poptávka po hře je stále vysoká.

Nejnovější statistika prozradila, že se prodalo už přes 145 milionů kopií této hry a vydavatelství Take-Two Interactive počítá s tím, že zájem zákazníků bude trvat i v následujících letech. V listopadu vyjde totiž vylepšená verze GTA 5 pro nové konzole PS5 a Xbox Series X/S.

GTA 5
GTA 5 | foto: Rockstar Games

Ocenění kam se podíváš

Zatím nejnovější díl GTA se začal prodávat v roce 2013. Hra získala jedno z nejlepších hodnocení napříč herními periodiky, na čemž se podílí propracovaný herní svět, hned tři postavy (tři kriminálníci) a úžasný gameplay. To GTA 5 vysloužilo 96 bodů ze 100 možných na prestižním serveru Metacritic a také spoustu různých ocenění.

Total
0
Shares