Bulánci

Bulánci jsou zpět! Kultovní česká hra posbírala miliony korun na vývoj

  • Zájem o hru Bulánci překonal všechna očekávání. Vybraly se už miliony korun
  • Hra vyjde teprve až příští rok, nicméně už nyní je jasné, že půjde o naprostý hit

Jedna z nejslavnějších českých her ohlásila návrat. Tvůrci ze studia SleepTeam se snaží o vstání z mrtvých a chystají verzi 2.0. Aby měli dostatek finančních prostředků na dokončení nových Bulánků, spustili na Startovači crowdfundingovou kampaň, přičemž požadovali půl milionu korun.

To, se se v následujících hodinách a dnech začalo dít, určitě ani sami nečekali. Za pouhý týden na dokončení hry vybrali už více než 4,6 milionu korun, a další peníze přibývají prakticky každou hodinu. Do konce kampaně zbývá přitom ještě dlouhá doba, konkrétně 22 dní.


Psali jsme: Honor potvrdil návrat Google služeb do svých telefonů


Fanoušci poslali na nové Bulánky miliony

„Bulánci přežili dvacet let v naší paměti i našich počítačích především díky jedinečné komunitě. Bez komunity by jednoduše už neexistovali – a právě proto jsme tu. Jsme tvůrci původních Bulánků a hodně nám záleží na tom, aby byli noví Bulánci naprosto skvělou hrou. Na vývoji už pracujeme, vydání plánujeme během příštího roku a vy nám v tom můžete pomoc. Vývoj vyžaduje spoustu času a prostředků, takže noví Bulánci už nemůžou být free, ale pokud nás podpoříte, dostanete je jako součást téměř každé odměny. A že je z čeho vybírat,“ píší vývojáři na Startovači.

Hra bude i pro mobily

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 400 korun, získá příští rok při vydání plnou verzi Bulánků 2.0 a zvěčnění na zdi díků na webu hry. Pokud přispějete 600 korun, čeká na vás klíč ke hře Bulanci na PC s přístupem do early accesu a taktéž zvěčnění na zdi díků na webu hry, případně místo early accesu vám dají vývojáři tričko s bulánkem. Za 50 tisíc korun se stanete bulánčím mecenášem s radou benefitů. Ale teprve to pravé bulánčí uznání na vás čeká ve chvíli, kdy na dokončení hry přispějete 150 tisíc korun. To se pak stanete uctívaným zachráncem bulánčího národa.

„Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přineseme i řadu novinek a vylepšení. Vy, kteří jste si oblíbili multiplayer, se máte na co těšit! Čekají na vás týmové přestřelky i dobývací mód, kde bude lítat peří. I milovníci singleplayeru si přijdou na své,“ lákají vývojáři.

Nová verze Bulánků bude dostupná pro počítače s Windows a macOS, herní konzole a protože byla na Startovači překonána hranice 1,5 milionu korun, tak i pro mobilní telefony.

Total
0
Shares