Google Gmail

Google začne mazat účty na Gmailu a lidé přijdou o všechna data. Čistka se týká i Čechů

 • Google ohlásil velké změny
 • Hrozí, že vám smaže všechna data

Všichni, kdo používají Gmail, Disk nebo Fotky Google, by měli zbystřit! Americký technologický gigant totiž plánuje radikální změny. Už za několik dní vejdou v platnost nová pravidla, která Googlu umožňují vymazat veškerý obsah vašeho účtu.


Nepřehlédněte: Zpomaluje se vám počítač? Tahle novinka v Google Chrome vám možná pomůže


Google bude mazat

Americká společnost chystané změny oznámila s několikaměsíčním předstihem. Týkají se totiž zejména těch, kteří na svém Google účtu nebývají příliš aktivní. „Lidé chtějí, aby produkty a služby, které používají on-line, byly bezpečné. Proto jsme investovali do technologií a nástrojů na ochranu našich uživatelů před bezpečnostními hrozbami, jako jsou spam, phishingové podvody a krádeže účtů,“ nastínila na blogu produktová manažerka Googlu Ruth Kricheliová.

Od 1. prosince letošního roku může Google těm uživatelům, kteří nebyli ve svém Gmailu, Disku nebo Fotkách za poslední dva roky aktivní, smazat veškerá uložená data. „Tato aktualizace sjednocuje naše zásady s průmyslovými standardy týkajícími se uchovávání a mazání účtů a také omezuje dobu, po kterou Google uchovává nepoužívané osobní údaje,“ dodává Kricheli.

Podle Googlu jsou nepoužívané účty často zranitelné vůči útokům. Jednak proto, že je méně pravděpodobné, že mají zapnuté dvoufázové ověřování, a jednak proto, že obvykle používají stará hesla, která mohou být k dispozici na dark webu – internetovém tržišti, které navštěvují kyberzločinci.

Google Gmail
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Co je neaktivní účet?

Google definuje neaktivní účet jako účet, který nebyl používán během posledních dvou let. Společnost si vyhrazuje právo takový účet odstranit včetně všech uživatelských dat.

Jak nepřijít o účet na Googlu?

Nejjednodušší způsob, jak zůstat aktivní, je pravidelně navštěvovat Gmail, Disk i Fotky. Pokud máte více než jeden Google účet, je třeba pravidelně navštěvovat každý z nich.

Uživatelé, kteří své účty pravidelně užívají, se nemají čeho obávat. Ostatní, kterých se smazání týká, by však měli rychle učinit následující:

 • Přečíst nebo odeslat e-mail
 • Použít Disk
 • Uložit nějakou fotku na Fotky
 • Podívat se na něco na YouTubu
 • Stáhnout si aplikaci v Google Play
 • Použít vyhledávání Google

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Google, Mirror

Total
0
Shares
4 komentářů
 1. Radikální mazání osobních informací z účtu kde jsem nebyl 2 roky, takže nejspíš ani nevím že ten účet ještě mám 😱😱 to je hrůza!!!

 2. Když někdo účet dva roky nepoužívá, tak s největší pravděpodobností ten účet už nepotřebuje a je mu jedno jestli ho smazaji. Dva roky je dost dlouhá doba.

  1. To neni pravda, ze ho nemusi potrebovat. Nekdy je ucet potrebny napriklad jen pro prihlasovani do sluzeb tretich stran a toto nemusi byt vyhodnoceno jako dostatecna aktivita. A jsou i jine duvody. Ja mam jeden google ucet hlavni, vyuzivany, a pak druhy na plne obcanske jmeno, potrebny pro spravovani prihlaseni pri online vyuce ditete. Za kovidu,pravda, ale je mozne, ze bude potreba. Na nektery z nich jsou pak vazane i skolni fotky. Takze to budu muset poresit take.

 3. Týká se to i doménovách účtů, které jsou doposud zdarma? Mám tam některé členy rodiny, kteří to moc nepoužívají, nicméně by bylo ztrátou, kdyby ho nemohli používat někdy v budoucnu.

Comments are closed.