Google Gmail

Google začne mazat staré účty a možná dojde i na ten váš. Jak se čistce vyhnout?

  • Google brzy spustí velkou čistku nepoužívaných profilů
  • Pakliže váš účet nebyl dva a více let používaný, dojde k jeho nevratnému smazání

Google se rozhodl, že v rámci odlehčení své infrastruktuře začne mazat nepotřebné účty. Jde o profily, které sice mohou mít lidského majitele, ovšem nikdo se k nim nepřihlásil už déle jak 24 měsíců, tedy 2 roky.


Nepřehlédněte: Google možná smaže i váš účet: Velká čistka na Gmailu začne již v prosinci


Google smaže účty

Čistka začne od prosince a bude volně pokračovat do příštího roku. Týkat se má profilů ve službách Gmail, Dokumenty Google, Fotky Google a Disk.

„Pokud účet Google nebyl používán nebo přihlášen po dobu nejméně dvou let, můžeme účet a jeho obsah – včetně obsahu v rámci pracovního prostoru Google (Gmail, Dokumenty, Disk, Seznam, Kalendář) a Fotky Google – smazat,“ napsala americká společnost v oficiálním prohlášení.

Na sociálních sítích se rojí otázky, proč vlastně Google k tomuto kroku přistupuje? V oficiálním prohlášení stojí, že staré a neaktivní účty se mnohem častěji stávají cílem internetových podvodníků, což je pro všechny uživatele na webu mnohem rizikovější.

Google zároveň oznámil nové podmínky, které stanovují, že všechny účty v průběhu dalších let budou deaktivovány v případě, že se k nim uživatel nepřihlásí po dobu dvou let. Nejde tak o jednorázovou čistku, nýbrž o soustavně dodržované nové pravidlo.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Jak ponechat účet aktivní?

Nejjednodušší je se k účtu Google alespoň jednou za dva roky přihlásit. Pokud jste se k účtu v posledních dvou letech přihlásili, je považován za aktivní a nebude smazán.

Další způsoby zachování aktivity účtu:

  • Čtení nebo odesílání e-mailů
  • Použití Disku Google
  • Sledování videa na YouTube
  • Sdílení fotky
  • Stažení aplikace
  • Použití Vyhledávání Google
  • Přihlášení přes Google do aplikace nebo služby třetí strany

Tímto by měl Google získat vše, co potřebuje k tomu, aby váš účet nesmazal. Společnost také doporučuje, aby si uživatelé ke svému účtu přiřadili e-mail pro obnovení.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Google, Mirror

Total
0
Shares