Google Gmail

Google možná smaže i váš účet: Velká čistka na Gmailu začne již v prosinci

  • Google ohlásil velké změny
  • Hrozí, že vám v prosinci smaže všechna data
  • Důvodem je bezpečnost

Google naplánoval na závěr letošního roku velkou čistku. Ze své databáze vymaže účty, které jsou dlouhodobě nepoužívané. Uživatele, kterých se změna dotkne, již firma upozornila speciálním e-mailem.


Nepřehlédněte: Google začne mazat účty na Gmailu a lidé přijdou o všechna data. Čistka se týká i Čechů


Čistka nepoužívaných účtů

Z nových zásad společnosti Google vyplývá, že někteří lidé během několika příštích týdnů ztratí přístup ke klíčovým službám a osobním údajům, pokud se nepřihlásí a nepotvrdí, že své účty na Gmailu, Fotkách Google a Disku stále aktivně používají.

Sám Google vydal k těmto krokům speciální prohlášení na svém blogu: „Pokud účet Google nebyl používán nebo přihlášen po dobu nejméně dvou let, můžeme účet a jeho obsah – včetně obsahu v rámci pracovního prostoru Google (Gmail, Dokumenty, Disk, Seznam, Kalendář) a Fotky Google – smazat.“

Google Gmail
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Google bude mazat

K oznámení došlo již dříve během letošního roku, nicméně právě teď v prosinci dojde k první vlně mazání nepoužívaných profilů. Ta započne zkraje prosince a bude pokračovat celý měsíc.

Proč vlastně Google k tomuto kroku přistupuje? Americká společnost uvádí, že staré a neaktivní účty se mnohem častěji stávají cílem kybernetických podvodníků, což je pro všechny uživatele na webu mnohem rizikovější. 

Pokud o svůj profil v rámci této čistky přijdete, budete si moci založit nový pod stejným e-mailem, svá data již ale zpátky nezískáte.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Google, Mirror

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.