Google YouTube

Oko za oko. Google natvrdo zablokoval YouTube ruského parlamentu

  • Konec války na Ukrajině v nedohlednu
  • Rusko si došláplo na Google i YouTube
  • Google zablokoval Rusům YouTube

Konflikt na Ukrajině vygradoval ve faktické rozložení sil na pomyslné misce vah a vyprofiloval se v souboj Ruska proti Západu. Tohle samozřejmě nikdy oficiálně nepadlo, ale už s ohledem na současný stav je to zcela zjevné.

Nekompromisní Kreml

Samotná válka se nevede pouze na souši nebo ve vzduchu, ale i v kyberprostoru. Mimoto, dezinformace proudí všemi směry. Drtivá většina nadnárodní firem se vzdalo myšlenky status quo a z Ruska dříve či později odešla. Někteří působili, že i museli než chtěli, jiní bylo dokonce odejiti nebo zablokováni.


Nepřehlédněte: Microsoft zatnul tipec ruským hackerům, kteří kyberneticky útočili na Ukrajinu. V Kremlu radost mít nebudou


Facebook Google
ilustrační (Zdroj: Raúl Nájera, Unsplash)

Takový Facebook nebo Google by mohli vyprávět. À propos, věděli jste, že druhý jmenovaný si v Kremlu už neškrtne? Určitě ano, psalo se o tom všude. Že by to jen tak přešel? To si nemohl myslet nikdo.

Google vrací úder

Google začal v rámci YouTube Kreml masírovat a postupně odstřihávat některé ze státních nebo mediálních kanálů. Jak informuje Android Headlines, aktuálně má blackout ruská Duma, americký podnik ji nekompromisně zablokoval. Oficiálně však nešlo o revanš. Důvodem bylo soustavné porušování podmínek služby YouTube, vysvětlil lakonicky.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares