Podvod, umělá inteligence

Google varuje před novým podvodem. Lidem slibuje štěňátko, místo pejska je ale připraví o peníze

  • Podvodníci už zase řádí na internetu
  • Takto snadno vás připraví o peníze

Společnost Google varovala všechny uživatele, aby si dávali pozor na nebezpečný typ podvodu. Může vás během několika sekund připravit o peníze, ale pokud víte, o co se jedná, snadno ho odhalíte.


Nepřehlédněte: Máte tento telefon? Hned zkontrolujte svůj bankovní účet, výrobce vám možná omylem poslal peníze


Falešná reklama vás připraví o peníze

Podle společnosti Google funguje podvod pomocí falešné reklamy, která je místěna na různých webových stránkách a on-line bazarech, ve které kdosi prodává malá roztomilá štěňátka.

Banner slibuje domácího mazlíčka snů, ale ve zdrcující realitě místo toho přijdete o své peníze ve prospěch kyberzločinců. „Podvodník vytvoří falešný inzerát, ve kterém zneužije štěně nebo jiného domácího mazlíčka,“ vysvětluje Google.

„Pokud právě poptáváte štěně a na reklamu kliknete, mohou vás požádat o zaslání platby předem. Pokud zaplatíte, štěně nebo jiné domácí zvíře nikdy neobdržíte.“

Oficiální zpráva společnosti Google upozorňuje, že podvod může mít několik podob, ale nakonec všechny falešné reklamy mají stejný formát.

Jedná se o snahu nalákat uživatele na úžasnou nabídku a popohnat ho k akci. „Abyste se podvodu vyhnuli, je nejlepší nespěchat. Vše si naopak dobře promyslete,“ radí odborníci.

Štěně
Zdroj: sq lim / Unsplash

Google varuje: Peníze nikomu neposílejte

„Chcete-li se vyhnout většině podvodů, provádějte transakce pouze s lidmi, které dobře znáte a kterým důvěřujete,“ varují. „Podvodníci se často snaží přimět vás k rychlému jednání bez přemýšlení. K tomu často používají nabídky, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Zneužívají také emotivní témata.“

Pokud se domníváte, že jste na falešnou reklamu se štěnětem naletěli, obraťte se na svou banku nebo službu, kterou jste pro převod peněz použili, a také na orgány činné v trestním řízení.

Zdroj náhledové fotografie: Racool_studio / Freepik,m zdroj: The Sun, Google

Total
0
Shares