Google Pixel 7

Těšíte se na Google Pixel 7? Možná není důvod, prvotní nadšení střídá vystřízlivění

  • Google Pixel 6 je aktuální modelová řada
  • Americký podnik už chystá Pixel 7
  • Novinky dostanou Tensor 2 procesor
  • Displeje nejspíš zůstanou beze změny

Než se dostaneme k informacím ohledně nových Pixelů, pojďme si v rychlosti udělat menší „opáčko“. Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro jsou v současnosti velmi žhavé (a žádané) novinky, které běží na nejnovější mobilní platformě Android 12. Oba telefony se sice liší v detailech, ale obecně se dá říct, že jejich hlavní síla tkví ve špičkových fotoaparátech a výkonu. Ten obstarává vlastní procesor Tensor.

Google Tensor 2

Vloni na podzim jsme avizovali, že Google s námi sehrál takovou menší habaďůru. Zmíněný čipset je totiž nikdy nevydaný Samsung Exynos 9855. K rubu by ale bylo dobré přidat i líc: Američan si jej upravil na míru, takže v této rovině se dá říct, že je „jeho“. Ale dost těch nesmyslů. Nově se totiž docela vehementně mluví o nástupci.

Tensor 2 už je totiž podle všeho v chystání. Zatím však na tento název příliš nespoléhejte, protože oficiálně by se mohl jmenovat Google Tensor GS201 a neoficiálně má krycí jméno Cloudripper.

Jestliže je současný Tensor výkonnostně na úrovni Snapdragonu 870 s tím rozdílem, že v grafice je ještě o něco výše, druhá generace by měla být ještě rychlejší. Údajně o nějakých 20, 30 procent, což by znovu znamenalo, že na nejrychlejší konkurenty stále nestačí, ale o to nejspíš Googlu ani nejde.


Nepřehlédněte: Rusové s velkou pompou spustili náhradu za Google Play. Obchod ale vygumovali hackeři. NashStore je mimo provoz


Google Pixel 7
Zdroj: Google, oficiální render

Google Pixel 7 (Pro)

Pokud jde o letošní Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro, tak panovaly úvahy, že oba smartphony dostanou kameru pod displejem. Podle nejnovějších úniků však něco takového vůbec není na pořadu dne a je to vlastně logické.

Jde o novou, řekněme stále vrtkavou technologii, který je sice z pohledu uživatele velmi cool, ale zatím stále naráží na vlastní limity (kvalitou se opravdu nemůže poměřovat s konvenčními řešeními).

A u displejů ještě zůstaneme. AndroidCentral nově avizuje, že i letos vše zůstane při starém, tj. menší model s Full HD+ rozlišením a 90 hertzy, větší s Quad HD+ a 120 Hertzy.

Další info působí docela úsměvně, ale když už to web zmínil: fanoušci značky prý možná ocení fakt, že menší Pixel 7 bude o celé 2 milimetry menší než předchozí generace. Je to změna, která opravdu stojí za pozornost?

Zdroj náhledové fotografie: Google, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares