Google Pixel 6

Google hlásí návrat k malým telefonům. Pixel 6a je prý na spadnutí

  • Google představil Pixely 6 v říjnu
  • Na cestě je i levnější Pixel 6a
  • Ten by měl dorazit co nevidět

Možná si na to ještě vzpomenete. Vloni jsem avizoval, že Google dlouhodobě ignoroval nastolené trendy a patřil mezi jednoho z mála výrobců, kteří se nebáli na trh přinášet menší, kompaktní mobilní telefony. Takový předloňský Pixel 5 toho byl jasným důkazem. Jenže v loňském roce se to tak nějak zlomilo a „Amík“ nad kompakty zlomil víceméně hůl.

Supervýkonný kompakt

Jistě, Pixel 6 není na dnešní poměry není žádný obr, ale se svými skoro 160 milimetry na výšku už nepůsobí zrovinka subtilně, co myslíte? Je však docela možné, že na menší smartphony tak docela nezanevřel. Už brzy představí nový, a hlavně menší Pixel.


Nepřehlédněte: Rusko se vrací o desítky let zpět: Ruce pryč od něj dávají Huawei, Ericsson i Nokia


Pixel 6a, který právě prochází FCC certifikací, by totiž měl mít velmi příjemné rozměry 152,2 × 71,8 × 8,7 milimetrů. Design bude přímo vycházet z aktuální vlajkové řady, takže pokud se vám líbí, máte 100% jistotu, že v tomto případě to bude stejné. Displej? 6,2″ Full HD+ OLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí. Procesor? Stejně jako u výkonnější dvojice dostane vlastní čipovou sadu Google Tensor.

Google a sázka na jistotu

Až doposud to vypadalo hodně dobře, nicméně z pohledu fotoaparátů už to taková hitparáda není. Na zádech bude mít Pixel 6a dvojici těchto snímačů: hlavní 12,2Mpx Sony IMX363. Že je vám povědomý? Jde o stejný foťák, který Google v Pixelech používal poslední tři, čtyři roky. Ten doplní 12Mpx širokáč Sony IMX355. Doufejme, že Američan tyto ústupky zohlední i v ceně.

Zdroj náhledové fotografie: tiskový zpráva Google (ilustrační)

Total
0
Shares