Google Pixel 7

Google Pixel 6 opět v problémech. Tentokrát kvůli kuriózní chybě

  • Google Pixel 6 je aktuální řada
  • Oba telefony nabízí přehršel funkcí
  • A spoustu menších či větších chyb

Prodejní hit Pixel 6

Vloni na podzim představená řada Pixel 6 se očima nejen předních recenzentů prostě povedla. Dokonce to zašlo tak daleko, že v prvním týdnu po premiéře ten přehršel optimismu připomínal davovou psychózu.

Google? Ten předl jako kočka a vrněl doslova blahem. Měl k tomu samozřejmě důvod. Zpočátku se totiž na oba telefony málem stály fronty, poptávka byla enormní, ohlasy skvělé, vše zkrátka a dobře nasvědčovalo tomu, že dosavadní alibismus je zapomenut a že Google smartphony nedělá jen tak z plezíru.

Problémy? „No problem“

Střih! Za měsíc, dva už je situace o poznání horší, objevují se první problémy. Tím nejznámějším je nefunkční nebo příliš pomalá čtečka otisků prstů následovaná nevyzpytatelným chováním Google Asistenta (vytáčení náhodných čísel, samovolné přivolání policie atd.). Vše nakonec vyřešily opravné balíčky a na okamžik byl klid.


Nepřehlédněte: Gauner ukradl ženě auto i s dítětem. K dopadení polici navedl iPhone


Google Pixel 6
Google Pixel 6 (Zdroj: Vanja Matijevic)

A pak to přišlo znovu. V listopadu si začali uživatelé stěžovat na chybějící animace u funkce Always On Display (AOD), samovolné zapínání nebo blikání obrazovky, odpojování Wi-Fi či zablokované nastavení baterie. A nesmím také zapomenout na případy, kdy Pixel 6 mohl odemknout i někdo cizí, nefungovalo ovládání hlasitosti nebo se vylouply otravné bugy při přepínání oken apod.

Pořád stejná písnička

Přišel prosinec a na sociálních sítích se hojně diskutovalo o disfunkčním mikrofonu, proximity senzoru, přehřívání telefonu při běžném užívání a nahodilém odpojování v rámci Android Auto.

Našli se i jedinci, kterým se na displeji objevila hláška „systém nereaguje“ a jediný způsob, jak z toho ven, bylo restartování zařízení. V lednu letošního roku se začaly objevovat problémy s datovým připojením, zpožděnými notifikacemi nebo kompletně zčernalým displejem.

Duben, ještě tam budem

Opět – střih! Máme duben a na sociální síti Reddit se to doslova hemží nespokojenými majiteli Pixelů 6. A copak je to tentokrát? Na pohled taková kuriozita. Uživatelům těchto telefonů se z nějakého důvodu nedá dovolat. Někteří z nich si z celé situace dělají srandu a tvrdí, že nejde o chybu, nýbrž o vlastnost.


Nepřehlédněte: Netflix ztrácí uživatele. Zahojí se na pokutách za sdílení účtů?


Zkrátka a dobře, jakýkoliv ze stávajících kontaktů nemá šanci. Pikantní na tom je i to, že pokud volá někdo „zvenčí“, kdokoliv včetně otravným marketérů a nejrůznějších otravných pokoutných prodejců, tak ti jsou paradoxně z obliga.

Oprava? Ano, ne, možná…

Dochází tak k situaci, že s lidmi, se kterými si máte co říct, mluvit nebudete, ale s těmi, kteří vám pijí krev, ano. A doporučení Googlu? Poskytnout zpětnou vazbu v rámci aplikace Telefon a vydržet. Příčina problémů je nejasná, datum opravy rovněž.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Google (ilustrační)

Total
0
Shares