Gauner ukradl ženě auto i s dítětem. K dopadení policii navedl iPhone

  • Zloděj ukradl vozidlo s dítětem uvnitř
  • Auto vystopovala aplikace v iPhonu

O velkém štěstí může hovořit jedna Američanka, která se vzdálila od neuzamčeného vozu, v němž nechala na zadním sedadle svého nezletilého syna. Situace využil zloděj, který nasedl do auta a odjel pryč i s dítětem. Maminka se naštěstí zachovala duchapřítomně a přivolané policii díky aplikaci Find My iPhone značně pomohla.


Nepřehlédněte: Ruský vojenský dron připomíná práci amatérských modelářů. Natáčí zrcadlovkou po babičce a ovládá se obyčejným gamepadem


Nenechávejte děti v autě!

Bezpečnost dítěte v autě by měla být na prvním místě. Přesto mnozí rodiče dobře míněné rady podceňují. Platí, že byste v žádném případě neměli nechávat děti v autě samotné, ani kdyby to bylo na 5 minut. Jednatřicetiletá Jerrica Mooreová těchto rad nedbala a šla bohužel riziku napřed.

Vystoupila ze svého vozu a vzdálila se od něj, aniž by jej zamkla. Navíc nechala klíče v zapalování a na zadním sedadle svého nezletilého syna. Situace bleskurychle využil zloděj, naskočil do auta, zařadil rychlost a zmizel i s dítětem. Matka naštěstí nezpanikařila a využila moderních technologií, aby svého syna našla.

Pomohl chytrý telefon iPhone

„Paní Mooreová byla schopna sledovat iPhone svého syna pomocí služby Find my iPhone a předávat informace v reálném čase strážníkům,” uvedla policie v prohlášení na sociálních sítích. Žena policistům svým pohotovým jednáním značně ulehčila pátrání a ta tak byla během několika minut schopna vozidlo dostihnout a řidiče technickým manévrem donutit k zastavení.

Dítěti se při zásahu (do auta Moorové policisté nabourali) nic nestalo, přesto bylo raději převezeno do nemocnice na pozorování. Policie později vydala zprávu, ve které důrazně apelovala na občany, aby svá vozidla zamykali a nenechávali v nich cennosti, natož děti bez dozoru.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalWay / Pixabay

Total
0
Shares