Google Gmail

Google oznámil velkou změnu v Gmailu. Odpovědi na zprávy teď připomínají WhatsApp

  • E-mailová aplikace Gmail hlásí zásadní novinku
  • Místo tlačítka „Odpovědět“ je nyní textové pole
  • Připomíná tím chatovací aplikace WhatsApp a další

Gmail je globálně jeden z nejoblíbenějších klientů pro e-mailovou komunikaci. Dostupný je jak v prohlížeči, tak pro telefony nebo tablety rozličných značek, ať už pro Android nebo iPadOS. A nově přináší zajímavou designovou novinku do aplikace pro Android.


Nepřehlédněte: Simpsonovi znovu předpověděli budoucnost! Brýle Apple Vision Pro ukázali už v roce 2016


Novinky pro Gmail

Designové rozhraní zprávy v aplikaci Gmail je vlastně velmi jednoduché. Hlavní část zabírá samotná zpráva, na horním panelu je pak šipka zpět a několik nejpoužívanějších funkcí, jako je „smazat“, „archivovat“ a širší kontextová nabídka.

Vedle odesílatele bývá většinou i možnost rychlé reakce a také odpověď (včetně nebo bez kopie). Tento panel však Google zcela odebral ve snaze aplikaci zjednodušit a také přiblížit mladším uživatelům.

Namísto toho se v dolní části nachází textové pole, velmi podobné takovému, jaké nabízí běžné chatovací aplikace typu Messenger, WhatsApp nebo iMessage. Jde o velký facelift, který do značné míry může inspirovat i další výrobce e-mailových aplikací.

Zatím pouze pro Android

O novince poprvé informoval profil @AssembleDebug na síti X, s tím, že mizí klasické tlačítko „Odpovědět“. Dolní textové pole umí suplovat i tlačítko „Odpovědět všem“ a „Přeposlat“.

Původně se o této novince spekulovalo mezi uživateli již v listopadu loňského roku, až nyní však zamířila do ostrého provozu. Zatím však pouze na Android.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Android Police

Total
0
Shares