Google Gmail

Google ohlásil velké změny na Gmailu! Hrozí, že vám smaže všechna data

  • Google začal mazat nepoužívané účty na Gmailu
  • Důvodem je bezpečnost

Společnost Google koncem loňského roku varovala, že během nadcházejících měsíců začne mazat neaktivní účty a nyní někteří uživatelé překvapeně zjišťují, že situace je ještě horší než si mysleli.


Nepřehlédněte: Objevili jsme planetu podobnou Zemi, oznámila NASA. Mohl by na ní existovat život


Google maže účty

Americká společnost chystané změny oznámila s předstihem. Týkají se zejména těch, kteří na svém Google účtu nebývají příliš aktivní. „Lidé chtějí, aby produkty a služby, které používají on-line, byly bezpečné. Proto jsme investovali do technologií a nástrojů na ochranu našich uživatelů před bezpečnostními hrozbami, jako jsou spam, phishingové podvody a krádeže účtů,“ napsala na blogu produktová manažerka Googlu Ruth Kricheliová.

Podle Googlu jsou nepoužívané účty často zranitelné vůči hackerům. Jednak proto, že je méně pravděpodobné, že mají zapnuté dvoufázové ověřování, a jednak proto, že obvykle používají stará hesla, která mohou být k dispozici na dark webu – internetovém tržišti, které navštěvují kyberzločinci.

I když Google výslovně uvedl, že mazat bude jen účty, které jsou neaktivní 24 a více měsíců, novými zásadami jsou postiženi i další uživatelé. O co jde? 

Technologický novinář Dave Winder nedávno zveřejnil fotografie, na kterých byl vyzván, aby se co nejdříve přihlásil do svého Gmailu, jinak mu bude účet deaktivován. Potíž spočívá v tom, že svou e-mailovou adresu nepoužíval jen 16 měsíců.

Podobné zprávy se na sociálních sítích objevily i od dalších uživatelů, takže se zdá, že nejde o ojedinělý případ. Není jasné, proč by některé účty měly být smazány dříve než po dvou letech, společnost Google se k této záležitosti zatím oficiálně nevyjádřila.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Jak nepřijít o účet na Gmailu?

Nejjednodušší způsob, jak zůstat aktivní, je pravidelně navštěvovat Gmail, Disk i Fotky. Pokud máte více než jeden Google účet, je třeba pravidelně navštěvovat každý z nich.

Uživatelé, kteří své účty pravidelně užívají, se nemají čeho obávat. Ostatní, kterých se smazání týká, by však měli rychle učinit následující:

  • Přečíst nebo odeslat e-mail
  • Použít Disk
  • Uložit nějakou fotku na Fotky
  • Podívat se na něco na YouTubu
  • Stáhnout si aplikaci v Google Play
  • Použít vyhledávání Google

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Mirror, Google

Total
0
Shares