Samsung Galaxy S22 Ultra

Google odložil představení Androidu 11. Na vině jsou protesty v USA, které se vymkly kontrole

  • Event se odkládá, kvůli protestům v USA
  • Smartphony Pixel zatím nečekejte
  • Nový termín je ve hvězdách

Společnost Google informovala o tom, že uvedení první veřejné beta verze operačního systému Android 11, který měl být oficiálně odhalen v online formátu ve středu 3. června, se odkládá.

Co je důvodem odkladu, přesně nevíme. Zahraniční média ale shodně uvádějí, že za posunutím termínu jsou potesty kvůli smrti neozbrojeného černocha George Floyda, které nabírají ve Spojených státech na intenzitě.

Protesty

Původně měla být veřejná beta nového Androidu 11 představena na konferenci Google I/O v polovině května. Akci nicméně zhatila pandemie nemoci Covid-19. Jako náhradní termín byl vybrán 3. červen, ale ani v tento den se představení systému bohužel nedočkáme. Nad novým termínem nyní visí velký otazník, protože demonstrace proti policejní brutalitě v USA sílí a prezident Trump dokonce pohrozil nasazením armády.

Kdo na tiskovce vystoupí?

Součástí odložené keynote měla být například i série rozhovorů s předními vývojáři Androidu 11, kteří jej měli krok po kroku představovat a ukazovat nové funkce a vlastnosti. Celým online eventem měl provázet Dave Burke, viceprezident společnosti Google.

zdroj: Google

Total
18
Shares
1 komentář
  1. Viděl jsem zprávy na YouTubu a děs a hrůza, Amerika jde do kelu, bude se tam brzy střílet.

Comments are closed.