Google Mapy

Google Mapy změnily základní design aplikace. A uživatelům se to vůbec nelíbí

  • Google oznámil několik zajímavých vylepšení pro svou aplikaci Mapy
  • Mimo jiné ale změnil také barevné schéma, což uživatelé nenesou moc dobře

Google občas sáhne k nečekaným změnám, pro které neexistuje vysvětlení, ale zkrátka se dějí. Jako nyní, když změnil základní barevné schéma aplikace Mapy. A uživatelé jsou z toho po právu rozhořčení.


Nepřehlédněte: Mapy Google v novém: Lepší navigace nebo přehled nabíjecích stanic pro elektromobil


Google Mapy mají nové barvy

Co se vlastně stalo? Google masově nasadil aktualizaci aplikace Mapy, kterou testoval již od závěru léta. Ta mění v zásadě barevné schéma map jako takových. Změna je to tedy pouze estetická, na fungování samotné aplikace se nic nemění.

Uživatelé tuto změnu ale nepřivítali zrovna s vděkem. Na sociálních sítích se na Google zlobí a požadují vrácení původního barevného schématu. Google tuto změnu nijak zvlášť nevysvětlil. „Typický Google, vezme něco, co funguje, a bezdůvodně to změní,“ lamentuje jeden z diskutujících.

Další novinky

Kromě toho Google přidal několik dalších menších novinek, které jsou dostupné v závislosti na regionu. V 80 městech (hlavně v USA) je možné hlasovat o přeplněnosti spojů a zastávek, zlepšen byl také algoritmus vyhledávání správných tras pro jízdu hromadnou dopravou. Přibyla ještě funkce vyznačení vstupů do metra na mapě.

Google Mapy nově přidávají i funkci skupinového hlasování, která zlepšuje společné plánování výletů. Tato funkce umožňuje uživatelům vytvářet sdílené seznamy při odesílání míst přátelům. V USA mohou uživatelé také využít funkci plánování zastávek na čerpacích stanicích, včetně názorné ukázky ceny za palivo.

Další dílčí novinkou pak je nový widget pro iOS, který vás může informovat o včasném příjezdu na přednastavenou adresu (třeba do práce nebo do školy). 

Zdroj náhledové fotografie: Henry Perks / Unsplash, zdroj: Google Blog, Reddit

Total
0
Shares