Apple Mapy ukazují Krym jako součást Ukrajiny

Google Mapy čekají přelomové věci. Češi o řadu z nich přijdou

  • Google Mapy se dočkají zajímavých vylepšení
  • Zpracovali jsme pro vás přehled

Společnost Google oznámila, že v následujících měsících pořádně vylepší svou populární aplikaci Mapy. Nejnovější verze, která bude je ke stažení pro operační systémy Android a iOS, přinese zajímavé novinky, byť ne všechny se bohužel týkají uživatelů mimo Spojené státy.


Psali jsme: POZOR: Češi čelí podvodu na Google Play a App Store. Mohou přijít o desetitisíce


S Live View se v nákupním centru neztratíte

Je to právě případ Live View, která bude zpočátku dostupná jen ve vybraných nákupních centrech ve Spojených státech (v budoucnu také v Tokiu a Curychu). Live View dokáže prostřednictvím rozšířené reality a Street View snímků usnadnit orientaci i uvnitř budov (například v nákupních centrech) a uživatele bezpečně odnavigovat k nejbližším výtahům, toaletám, odletové bráně nebo požadovanému obchodu.

Live View uvnitř budov
Live View uvnitř budov

Předpověď počasí a kvality ovzduší

Nová vrstva s informacemi o aktuálních povětrnostních podmínkách a kvalitě vzduchu ovzduší bude v následujících měsících dostupná uživatelům v Austrálii, Indii a USA. Další země časem budou přibývat.

Předpověď počasí a kvality ovzduší

Google klade důraz na ekologii

Google bude nově uživatelům také doporučovat trasy s co nejnižší uhlíkovou stopou. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, aby se předpokládaný čas dojezdu příliš nelišil od navrhovaných tras. Funkce bude dostupná pro Android a iOS a na telefonech se objeví v průběhu roku.

Upozorní na nízkoemisní zóny v evropských městech

Zajímavostí je, že vás Google Mapy v budoucnu upozorní na to, pokud se rozhodnete vjet vozidlem do nízkoemisní zóny. Aplikace vám sdělí, jestli daným automobilem projedete a případně nabídne alternativní trasu či jiný způsob dopravy.

Ekologičtější trasy v navigaci

Tato funkce bude pro operační systémy Android a iOS dostupná opět během letošního roku a uživatelům automaticky doporučí trasu s nižší uhlíkovou stopou. Na výběr bude mezi trasou šetrnější a trasou rychlejší.

Mapy.cz jsou v Česku jedničkou. Google Mapy musí přidat

V České republice mají Google Mapy zdatného konkurenta. Aplikace (služba) Mapy.cz prochází poslední dobou rychlým vývojem. Před nedávnem byly do aplikace doplněny nové funkce, jako například alternativní trasy, aby se lidé vyhnuli kolonám a dostali se do cíle rychleji. Mapy.cz také dokáží určit, zda se v okolí daného uživatele objevil člověk pozitivně testovaný na koronavirus a během února nabídly zimní mapu s informacemi o upravenosti běžkařských tras.

Total
0
Shares