Google

Google I/O začíná už zítra! Dorazí nový Pixel i hodinky Pixel Watch?

  • Google I/O je doslova za dveřmi
  • Event proběhne 11. a 12. 5. 2022
  • Jaké novinky nám přinese?

Po menší pauze z důvodu pandemie a loňské skromnější online show dorazí letos Google I/O v plné parádě. Teoreticky by mělo jít o pořádné galapředstavení, prakticky se můžete přesvědčit sami. Stačí v 19:00 středoevropského času kliknout na následující odkaz. Takže otázka číslo jedna zní: co nás čeká a nejspíš nemine?

Google Pixel 6a

Není to stoprocentní, ale napříč „internetovým éterem“ hodně rezonoval nový cenově dostupný Pixel 6a. Ten by měl být oproti vlajkovým sourozencům o něco menší, což ocení zejména milovníci kompaktních telefonů.

Pixel 6a tak dostane navlas stejný kabátek jako klasická „šestka“, byť s postaršími, přesto spolehlivými fotoaparáty, které výrobce – doufejme – vyždímá na maximum. A samozřejmě nesmí chybět i vlastní výkonný Tensor čipset nebo aktuální Android.

Pixel Watch

O Pixel Watch kolují zaručené zprávy bezmála tři roky. V tomto směru pak všechny spolehlivé tipy působí téměř srandovně. Nicméně, už zítra nebo pozítří by se to mohlo změnit. Nové (a vlastně vůbec první) smartwatch od Googlu jsou na spadnutí.

Nabídnou bezrámečkový displej, prvotřídní hlasovou umělou inteligenci nebo podporu všech nativních aplikací Google. Samozřejmě nebudou chybět ani senzory tepové frekvence, GPS (možný i LTE), spánku, sportovní a fitness funkce, Sp02 atd.


Nepřehlédněte: Obluda na nebi: největší letadlo na světě úspěšně otestovalo nosič pro hypersonický dron Talon


Android 13

Další záležitost, o níž se dlouhé měsíce mluvilo. Výrazný mezigenerační posun u nové iterace populárního operačního systému čekat nelze, designový jazyk MaterialYou je zkrátka daný z loňska. Přesto se i v tomto směru dočkáme menších úprav, dynamických barev, plynulejších animací a intuitivnější odezvy.

Android 13 (opět) zvýší důraz v oblasti správy dat a zabezpečení, zjednoduší nastavení hojně diskutovaných uživatelských oprávnění apod. Klíčovými tématy budou:

  • Bezpečnostní záplaty
  • Novinky v rámci SMS
  • Cross-Device updaty
  • Nová partnerství a blízká budoucnost

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares