Google Fotky podruhé. Změna se netýká obsahu uloženého do 1. června 2021!

  • Google u svých Fotek ukončuje bezplatné úložiště
  • Tuto možnost oficiálně ruší k 1. červnu 2021
  • Netýká se obsahu, který si uživatelé uložili před tímto datem

Včera jsme vás v tomto samostatném článku informovali o změně, která souvisí s Fotkami Google. Americký podnik se totiž rozhodl skoncovat s bezplatným úložištěm, ze kterého se těšili zejména majitelé telefonů řady Pixel. V jistém slova smyslu šlo o velmi příjemný bonus, který uživatelům garantoval neomezené ukládání dat v plném rozlišení. Díky tomu nemuseli absolutně vůbec řešit, kolik volného místa mají aktuálně k dispozici.

Milosrdný Google?

A jak už také víte, tato novinka vstoupí v platnost k 1. červnu příštího roku. Co to znamená? To znamená, že se všichni vrátí na maximální limit 15 GB s možností ukládat fotky pouze ve vysokém rozlišení. Google upozorňuje, že jakýkoliv stávající objem dat nad požadovaný rámec si musí uživatelé zálohovat, jinak o něj přijdou. Anebo si musí datový prostor zaplatit (za 100 GB si Google účtuje zhruba 50Kč měsíčně).

Každopádně se Google rozhodl alespoň trochu vystrašené uživatele podpořit a na Twitter pověsil důležité upozornění. Ti z nich, kteří mají fotky uložené pouze ve vysoké kvalitě jsou včetně dalšího obsahu doslova z obliga, protože se tento obsah nebude do změny počítat.

Total
0
Shares