telefon

Neomezené úložiště ve Fotkách Google končí. Buď si připlatíte, nebo o data přijdete!

  • Fotky Google přijdou o neomezeného úložiště zdarma
  • V minulosti oblíbeného benefitu se nedočkaly už loňské Pixely 4 a 4 XL
  • Tuto možnost Google oficiálně ruší k 1. červnu 2021

Pokud se počítáte mezi majitele telefonů řady Pixel, tak víte, že s nákupem smartphonu jste dostali od Googlu dárek v podobě neomezeného úložiště v rámci appky Fotky Google. Šlo bez debat o vcelku příjemný bonus, díky kterému jste nemuseli absolutně řešit, kolik volného místa pro své oblíbené portréty, obrázky nebo videa máte aktuálně k dispozici. A navíc jste mohli veškerý obsah v klidu a pohodě ukládat v plném rozlišení.

Už loňské Pixely dávaly tušit změnu

Tuto tradici, která byla součástí uvedení každé další modelové řady, však Google zařízl už v loňském roce. Bez ohledu na to, jak povedené nebo nepovedené Pixely 4 a 4 XL byly, přišly doslova lusknutím prstu o možnost neomezeného ukládání zdarma. A pokud někomu bylo základních 15 GB na cloudu málo, musel si jednoduše připlatit. Tečka! To se samozřejmě netýkalo uživatelů předchozích sérii (např. Pixely 3 a 2). Bohužel i ti mají za půl roku utrum.

Fotky Google
Fotky Google | foto: Google

Od 1. června 2021 už jen za peníze

Na web dnes totiž prosákla informace, že americká společnost oznámila, že bezplatnou variantu ukončuje k 1. červnu příštího roku. Co to znamená? To znamená, že se všichni vrátí na maximální limit 15 GB s možností ukládat fotek pouze ve vysokém rozlišení. Google upozorňuje, že jakýkoliv stávající objem dat nad požadovaný rámec si musí uživatelé zálohovat, jinak o něj přijdou. Anebo si musí datový prostor zaplatit (za 100 GB si Google účtuje zhruba 50Kč měsíčně).

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares