Google Pixel

Google chystá překvapení roku? Šušká se o novém super kompaktním Pixelu

  • Google představí Pixely 7 v říjnu
  • Telefony poběží na Androidu 13
  • Špitá se o kompaktním modelu

Předloni jsem avizoval, že Google dlouhodobě ignoroval nastolené trendy a patřil mezi jedny z mála výrobců, kteří se nebáli na trh přinést menší mobilní telefony. Takový předloňský Pixel 5 budiž toho jasným důkazem.

Jenže v loňském roce se to tak nějak zlomilo a „Amík“ nad kompakty zlomil hůl. Pixel 6 byl o dost větší a těžší. Reputaci si pak podnik napravil díky Pixelu 6a, který se co velikosti smrsknul na nějakých 153 milimetrů.

Nicméně! Vyjma letošních Pixelů 7 a 7 Pro je (možná) ve hře ještě jeden smartphone, informuje Android Police. Zařízení s krycím jménem Neila prý může způsobit pořádný rozruch, protože má jít o naprosto subtilní telefon.


Nepřehlédněte: HSP Magnavem je letadlo budoucnosti na jaderný pohon s lázněmi a posilovnou, které pojme až 500 cestujících


Ilustrační / Zdroj: Google, TZ

Kompaktní Pixel (asi) bude

Server zmiňuje, že se v této souvislosti nejčastěji skloňuje úhlopříčka displeje kolem šesti palců, což by skutečně odpovídalo předloňskému Pixelu 5 (ten měl na výšku 144,7 milimetrů).

Dále se mluví o 90Hz OLED displeji, vlajkovém procesoru (!), 8 GB RAM a 128/256 GB ROM. Stran fotoaparátů prý Google vsadí na primární 12Mpx (1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS) a sekundární 12Mpx ultra-širokoúhlý snímač.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Google, TZ

Total
0
Shares