Google Gmail

Gmail zavádí ochranu před spamem. Novinka je na první pohled neviditelná

  • Google letos u Gmailu posílí ochranu před spamem
  • U odesílatelů bude ověřovat pravost jejich e-mailové adresy
  • Když zjistí časté odesílání nevyžádaných zpráv, schránku jednoduše omezí

Google oslavil jubilejní 20. výročí svého populárního poštovního klienta Gmail novou várkou funkcí, z nichž některé jsou i bezpečnostního rázu. Kromě jiného průběžně dochází k vylepšování ochrany proti spamu.


Nepřehlédněte: Gmail dostane novou geniální funkci. Umělá inteligence e-mail napíše za vás


Gmail vás ochrání před spamem

Právě toto nové opatření, respektive nová bezpečnostní funkce, byla oznámena již v říjnu loňského roku, až nyní však přichází do ostrého provozu.

Gmail chce bojovat proti spamu tím, že bude u „častých“ odesílatelů ověřovat identitu a pravost jejich adresy. Toto nové pravidlo se dotkne všech firem či jednoduše odesílatelů, kteří během 24 hodin osloví alespoň 5 000 adres.

Google pak bude u těchto „hromadných odesílatelů“ ověřovat, jak adresáti na jejich poštu nahlíží a zdali nejde z velké části o nevyžádanou poštu, tedy spam. Pokud se prokáže, že tomu tak je, nepoctivci mohou mít svou adresu rovnou označenou jako spamovou a Gmail bude rovnou blokovat odesílání a přijímání této pošty.

„Hromadní odesílatelé, kteří nesplňují naše požadavky, začnou dostávat chybová upozornění u zpráv, které nesplňují požadavky,“ uvedla společnost Google na svém oficiálním webu.

Google Gmail
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Další novinky Gmailu

Gmail již brzy nabídne také funkce generativní umělé inteligence. Již vloni se hovořilo o funkci Help Me Write, tedy o vychytávce, která usnadňuje tvorbu e-mailů.

Díky této jednoduché funkci ve zkratce telefonu řeknete, o čem by e-mail měl být, s jakou emocí má být napsaný a co v něm musí/nesmí zaznít. Pro mnoho uživatelů je toto řešení mnohem příjemnější než se s příkazy pro generativní AI vypisovat.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: TechRadar, Google

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..