Google Gmail

Gmail dostane novou geniální funkci. Umělá inteligence e-mail napíše za vás

  • Gmail pro Android má brzy obdržet vítané vylepšení
  • Týkat se bude možnosti generovat e-mail hlasem pomocí AI

Kdo by neznal Gmail, asi nejoblíbenější mobilní aplikaci pro správu elektronické pošty. Google, podobně jako i další firmy, masivně investuje do umělé inteligence a již brzy přinese jednu zásadní funkci všem uživatelům Gmailu na Androidu.


Nepřehlédněte: Google oznámil na zásadní změnu v Gmailu. Týká se úplně každého uživatele


Umělá inteligence při tvorbě e-mailů

Na loňské konferenci Google I/O byla představena funkce Help Me Write (Pomoz mi napsat). V podstatě se jedná o funkci psaní s umělou inteligencí v aplikaci Gmail, která usnadňuje tvorbu e-mailů.

Abyste z ní ale získali dobré výsledky, musíte zadat konkrétní podněty – třeba styl, v jakém má být e-mail psán, jaká slova použít a o co by ve zprávě mělo jít. Toto zadávání příkazů je v současné fázi pouze prostřednictvím textu.

To by se však mělo co nevidět změnit. Google testuje funkci hlasového zadávání pro Gmail ve verzi pro Android. Testeři, kteří mohli funkci vyzkoušet, dostali funkci nazvanou „Navrhnout e-mail hlasem“.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Gmail očekává vylepšení

Díky této jednoduché funkci ve zkratce telefonu řeknete, o čem by e-mail měl být, s jakou emocí má být napsaný a co v něm musí/nesmí zaznít. Pro mnoho uživatelů je toto řešení mnohem příjemnější než se s příkazy pro generativní AI vypisovat.

V tuto chvíli není úplně jasné, kdy se funkce podívá do ostrého provozu. Je zcela určitě jisté, že zprvu bude dostupná stejně pouze pro Android a hlavně v angličtině. Až po uvedení bude možné plně spekulovat o tom, kdy funkce nabídne i podporu češtiny.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares