Google Gmail

Gmail končí? Falešná zpráva vystrašila miliony uživatelů, ale nebojte se

  • Zpráva o tom, že Gmail končí, se ukázala jako hoax
  • Google uživatele uklidnil na sociální síti X

Zkraje letošního roku milionům uživatelů e-mailového klienta Gmail přišla zpráva o tom, že služba končí a bude nahrazena. Lidé se ihned začali strachovat o to, že přijdou o svou oblíbenou aplikaci pro elektronickou poštu. Celé je to ale tak trochu jinak.


Nepřehlédněte: Gmail dostane novou geniální funkci. Umělá inteligence e-mail napíše za vás


Gmail nekončí, je to hoax

„Po letech propojování milionů lidí po celém světě, umožňování bezproblémové komunikace a posilování nesčetných kontaktů, se cesta Gmailu chýlí ke konci. Od 1. srpna 2024 bude služba Gmail oficiálně ukončena, což znamená konec jejího fungování,“ stojí v e-mailu uživatelům.

Ve skutečnosti jde o falešnou poplašnou zprávu, hoax, který se ale jako lavina šířil veřejným prostorem a uživatelé jej stále sdílí na sociálních sítích. Nejde však o zprávu vymyšlenou podvodníky, kteří by chtěli někoho okrást, nebo alespoň napálit.

Internetem koluje opravdová zpráva Googlu z roku 2023, kdy ukončoval HTML rozhraní webové verze své služby Gmail. Americká firma o tom tehdy informovala na svém oficiálním webu, ale také direktivně posílala zprávy svým uživatelům.

Google na hoax zareagoval po svém, na síti X (dříve Twitter) suše napsal: „Gmail tu s námi zůstává.“ V otázce Gmailu tak ještě zdaleka nepadla kosa na kámen. Nicméně pokud by vás zajímalo, jaké historické projekty Google vybudoval a pak jim zatnul kudlu do zad, můžete se podívat na speciální stránku killedbygoogle.com.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares