Google Gmail

Gmail dostává novou senzační funkci, kterou měl mít už od začátku. Radost z ní budou mít úplně všichni

  • Gmail dostává funkci, která mění pravidla hry
  • Je to naprostá senzace, jásají uživatelé

Společnost Google oznámila zásadní změnu ve své e-mailové službě Gmail. Nová funkce zabraňuje tomu, aby lidé dostávali méně nechtěných zpráv, či chcete-li spamu. Jedná se o druhé velké vylepšení během krátké doby. Nedávno byla do mobilní verze zavedena možnost označit více e-mailů najednou, namísto klepání na každý zvlášť.


Nepřehlédněte: Tajemný chlapec tvrdí, že přiletěl z Marsu. Jeho tvrzení nemohou popřít rodiče ani vědci


Google vylepšuje Gmail

Zná to asi každý – e-mailová schránka je plná marketingových sdělení a otravných zpráv od firem, u kterých jste si jednou něco koupili a pak na ně navždy zapomněli. Jak to vyřešit? Gmail už dávno umí schránky vnitřně filtrovat na hlavní zprávy, promoakce a sociální sítě.

Nově ale platí, že do aplikace na mobilu (i do desktopového rozhraní) dorazila funkce odhlášení odběru těchto otravných marketingových zpráv na jedno kliknutí. Stačí úplně nahoře nad e-mailem stisknout tlačítko „Odhlásit se z odběru“.

Kliknutím na toto tlačítko pak Gmail buď automaticky zastaví příchod dalších zpráv, nebo uživatele přesměruje přímo na webovou stránku, kde mohou odesílatele informovat, že od něj již nechtějí přijímat žádnou další korespondenci.

Samsung, Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Konec otravnému spamu

V tuto chvíli je nová funkce dostupná jak pro telefony Apple iPhone, tak pro přístroje s operačním systémem Android. Ve webové verzi, kde bychom ji také rádi uvítali, ji bohužel zatím nevidíme.

Připomeňme, že již v minulosti bylo možné se od odběru těchto zpráv odhlásit, tlačítko jste nicméně museli hledat v samotném e-mailu, kam jej dle platné legislativy musí umístit sám výrobce.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares