Google Gmail

Gmail dostává funkci, která mění pravidla hry. Je to naprostá senzace, jásají uživatelé

  • Gmail obdržel novou funkci 
  • Uživatelé po ní roky marně volali

Uživatelé Gmailu by si měli zkontrolovat, zda mají ve svých zařízeních nainstalovanou nejnovější verzi populárního poštovního klienta Gmail, pokud chtějí mít přístup k nové funkci, která mění „pravidla hry“.


Nepřehlédněte: Vlajková Motorola Edge 40 je pouze za 7 389 Kč. Motorola v Česku drtí ceny svých bestsellerů


Google vylepšuje Gmail

Mobilní verze oblíbeného klienta pro zasílání a příjem e-mailů neprochází překotným vývojem. Když Google vylepšuje, tak především opravuje chyby a zaměřuje se na zabezpečení před spammery a kyberzločinci. Popřípadě doplňuje podporu pro chytré gadgety, jako jsou např. chytré hodinky se systémem WearOS.

Nyní však do mobilní aplikace pro telefony s Androidem přidal funkci, po které lidé roky marně volali. Pokud nejnovější verzi aplikaci otevřete a označíte nějaký e-mail, v horním levém rohu se nově zobrazí možnost „Vybrat vše“.

Možná si teď říkáte, co je na tom převratného, ale možnost označit více e-mailů najednou namísto klepání na každý zvlášť si uživatelé přejí již několik let. V podstatě to znamená, že můžete vybrat všechny zprávy zobrazené na obrazovce (maximálně 50) a všechny je jedním klepnutím odstranit nebo přesunout.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Uživatelé mají radost

Některé uživatele systému změna očividně nadchla, protože se obrátili na platformy, jako je Reddit, kde sdíleli svou radost. „Tohle je dlouho očekávaná změna,“ napsal člověk s přezdívkou Drizza, zatímco další dodal: „Dokud jsem si to tady nepřečetl, nevšiml jsem si toho, ale tohle je vážně gamechanger.“

Nejde o první ani poslední novou funkci, kterou Google do Gmailu přidává. Před nedávnem představil změnu v podmínkách, která bude velkou úlevou pro ty, kdo jsou neustále bombardováni nekonečným spamem.

Společnost slibuje, že výrazně zjednoduší odhlášení od reklamních e-mailů – to znamená, že uživatelům bude stačit pouhé jedno kliknutí, aby se z odběru nepřestávajícího spamu odhlásili.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Tato výhoda je naprosto k ničemu, protože ve chvíli kdy si dáte vyhledat emaily třeba aliexpress a podobných…a chcete je smazat, tak již se vám dane tlačítko nezobrazí a ani nereaguje na označení daného emailu když na něm podrzite prst…

    1. Mně to označení všech vyhledaných e-mailů funguje. Verze 2023.11. 26.586591930.
      Ještě mi chybí možnost editace složek. To snad taky jednou bude, ale zase až za pár let 😃.

  2. Já bych přivítal možnost podepsat a šifrovat E-mail digitálním podpisem uloženým třeba na eOP. To zatím není možné na žádném rozhraní 🥺 V dnešní době, kdy je kyberkriminalita na takové úrovni je to obrovské minus 🙄

Comments are closed.