Google Chrome

Gmail dostal výbornou funkci, po které všichni dlouho volali. Apple už ji měl ale dávno

  • Gmail od Googlu se chlubí novou funkcí pro odhlášení odběru reklamních zpráv
  • Zatím je novinka dostupná pouze pro Gmail na Androidu a v prohlížeči na PC

Google postupně vylepšuje všechny své aplikace a výjimkou není ani Gmail, asi nejpoužívanější e-mailový klient. Ten nově obdržel funkci, která vás na jedno kliknutí zbaví odběru reklamních e-mailů.


Nepřehlédněte: Gmail dostane novou geniální funkci. Umělá inteligence e-mail napíše za vás


Gmail – odhlášení odběru

Určitě se to týká i vás – vaše schránka je totálně zaneřáděná všemožnými reklamními e-maily, jakýmisi moderními letáky. Stačí si na e-shopu něco pořídit, nezkontrolovat, jaké body odškrtáváte a problém je na světě.

Nově pro aplikaci na Androidu i desktopové rozhraní dorazila funkce rychlého odhlášení odběru. Hned nahoře nad e-mailem zkrátka stačí stisknout tlačítko „Odhlásit se z odběru“, čímž automaticky Gmail vygeneruje e-mailovou zprávu o tom, že si již nepřejete dostávat podobné zprávy od tohoto odesílatele.

Google Gmail
Zdroj: Stephen Philips / Unsplash

Kladivo na spam má i iPhone

Tato funkce je aktuálně dostupná pro Android a rozhraní v prohlížeči. Již v minulosti bylo odhlášení odběru pochopitelně dostupné, museli jste ale buď hledat tlačítko pro ukončení odběru přímo v e-mailu, anebo složitě v kontextové nabídce.

Gmail je ale přece jen o trochu pozadu za Applem. Ten totiž ve své nativní e-mailové aplikaci Apple Pošta (Mail) pro iPhone, iPad i Mac toto tlačítko nabízí dávno. Umělá inteligence v aplikaci sama pozná, že se jedná o reklamní e-mail a doporučí odhlášení odběru. Pro Gmail na iPhonu funkce zatím dostupná není.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares