Freedom Ship

Gigantická Loď svobody nabídne plovoucí město s letištěm a tramvají. Je delší než jeden kilometr

  • Bydlet v honosném sídle nebo mrakodrapu už nebude in
  • V budoucnu se možná nastěhujeme do obřího plovoucího města 

V hlavách nadšenců se zrodil bláznivý nápad na stavbu kilometr dlouhé lodě, která se stane plovoucím městem a domovem pro 100 tisíc obyvatel. Upozornil na to server The Sun.


Nepřehlédněte: Nabíjíte telefon přes noc? Bývalý zaměstnanec Applu prozradil krutou pravdu


Zapomeňte na Titanic, tohle je plovoucí město — Loď svobody

Freedom Ship (Loď svobody) je navržena jako něco víc než jen pouhá výletní loď, je to gigantické plovoucí místo, kde lidé žijí, pracují, odcházejí do důchodu nebo na dovolenou. Obrovské plavidlo má být na nonstop plavbě kolem světa a během tří let brázdit všech sedm moří.

Vyplouvat bude z Británie, dále poté zamíří kolem Francie do Středozemního moře, obepluje Afriku a vpluje do Indického oceánu. Poté by obeplouvalo Austrálii, stoupalo nahoru k Číně a nakonec by se vydalo na cestu přes Tichý oceán a podél pobřeží Ameriky.

Nejdelší lodí na světě je v současnosti mamutí Seawise Giant, ale Loď svobody by byla téměř třikrát větší. S délkou 1372 metrů a výškou 107 metrů by vypadala, jako by se tyčila nad obzorem do nekonečna.

Křížem krážem světovým oceánem

Jak už jsme zmínili, nepůjde o běžnou loď, na kterou nastoupíte a ona vás odveze na místo určení – na tuhle se prostě nastěhujete a budete tam žít. A nemějte obavy, na palubě se bude nacházet vše, co bude tolik permanentně či dlouhodobě ubytovaných lidí potřebovat.

Obchody, školy, nemocnice, restaurace, umělecké galerie, parky, casino, banky, knihovny… prostě vše (a ještě více), co člověk najde v běžném suchozemském městě. Tvůrci návrhu předpokládají, že na palubě by žilo až 100 tisíc šťastných lidí.

Je jasné, že tak ambiciózní a odvážný projekt bude pekelně drahý. Podle posledních odhadů by loď měla stát 9 miliard liber. Je to právě vysoká cena, proč Loď svobody dodnes zůstává jen snem a konceptem na papíře, protože investoři nejsou ochotni zaplatit peníze potřebné k financování tak nákladného a rizikového projektu.

Zdroj náhledové fotografie: Freedom Ship International, zdroj: The Sun, Freedom Ship International

Total
0
Shares