Gangsterská série GTA a další videohry. Rockstar je v Rusku na Steamu zablokoval

  • Rockstar sebral Rusům gangsterku GTA a další hry
  • Z digitálního obchodu Steamu už si je nestáhnou
  • K podobnému kroku se uchýlila i společnost Epic Games

Mychajl Fedorov, vicepremiér a ministr pro digitální transformaci Ukrajiny, vyzval videoherní společnosti, aby po ruské invazi na Ukrajinu dočasně ukončily svou podporu na ruském trhu. Na jeho žádost již reagoval Ubisoft a v posledních dnech a hodinách se k němu přidaly i firmy EA, Epic Games a hlavně Rockstar.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Ukončete podporu v Rusku

Hráči počítačových her nemají v Rusku v posledních dnech rozhodně na růžích ustláno. Kvůli invazi na Ukrajinu v zemi přerušilo činnost mnoho předních herních firem, což jim ztížilo přístup k populárním herním titulům. Například vydavatelství EA oznámilo, že odstraní ruské týmy z fotbalové FIFA 22 (mezinárodní tým i kluby) a to stejné učiní u NHL 22.

GTA už si v Rusku nestáhnou

Ubisoft v zemi pozastavil prodeje svých her. Týká se to fyzických i digitálních kopií, ale pobočky stále nechává otevřené. Na žádost Fedorova teď reagovala i společnost Rockstar Games, která je dobře známá snad každému hráči. Na svědomí má totiž hity jako Max Payne, Manhunt nebo L.A. Noire. Je to ale především série Grand Theft Auto (GTA), která vývojářům získala nehynoucí slávu.

Zástupci Rockstaru oznámili, že v Rusku zablokovali možnost stažení svých her z digitálního obchodu Steam. K podobnému kroku přistoupila i oblíbená digitální platforma Epic Games, která ve svém tržišti od ruských hráčů přestala za hry přijímat platby .

Zdroj náhledové fotografie: Sean Do / Unsplash

Total
0
Shares