Galaxy Z Fold4

Galaxy Z Fold4 dostane dvě čtečky v displeji. Známe detaily

  • Galaxy Z Fold 3 i Z Flip3 jdou na dračku
  • Globální prodeje se přehouply přes 1 milion kusů
  • Nový Galaxy Z Fold 4 může jít ještě dál

Namísto klasických smartphonů řady Note v srpnu jihokorejská firma odhalila nové modely s ohebnými displeji. Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 mají špičkové specifikace i výrazně nižší ceny, než měly předchůdci. V domovské Jižní Koreji se oba telefony prodávají doslova jako housky v krámě (v oběhu více jak 1 milion kusů).

Skládačky jdou na dračku

Z obou letošních skládaček je komerčně úspěšnější véčko Galaxy Z Flip3, a to zhruba v poměru 2:1. Není to vůbec žádné překvapení. V porovnání s modelem Galaxy Z Fold3 je jeho cena totiž mnohem příznivější. Celkově se jedná o impozantní výsledek a Samsung prý hodlá v nastoleném trendu pokračovat i v budoucnu.


Nepřehlédněte: Apple pro smích. Samsung si z něj utahuje kvůli iPhonu 13


Samsung Galaxy Z Fold3
Galaxy Z Fold4 by měl bát zase o něco lepší | ilustrační foto

Oproti loňsku jsou však novinky o pěkný kus dál. I když filozofie obou modelů zůstává neměnná, výrobce v letošním roce doladil praktické detaily: odolnost vůči vodě; přidal certifikaci dle specifikace IPx8, zlepšil jejich konstrukci i vlastnosti displeje a přidal podporu dotykového pera S Pen (Z Fold 3).

Galaxy Z Fold4 se dvěma čtečkami

S ohledem na fakt, že oba smartphony jsou na českém trhu k mání sotva pár neděl, je možná v souvislosti s nástupci na nějaké predikce ještě příliš brzy. Přesto se na internetu objevuje první nástřel Galaxy Z Fold4. Android Authority cituje populární nizozemský server LetsGoDigital a poukazuje na nový patent, který si Samsung nedávno podal.

Galaxy Z Fold4
Je právě tohle Galaxy Z Fold4? | foto: LetsGoDigital

Na první pohled je design tohoto zařízení beze změny. Rozdíl se však přeci jen najde. Tím je čtečka otisků, nově na obou stranách displeje. Z výkresu je zřejmé, že snímač bude umístěn doprostřed obrazovky zatímco jeho svrchní čtecí vrstva bude uvnitř i vně. A smysl? Dost možná, že jde Korejci o to, aby se dal telefon zamknout / odemknout i v rozloženém stavu.

Total
19
Shares