Samsung Galaxy

Galaxy S24 je za rohem. Samsung slibuje funkce, které nemá žádný jiný telefon

  • Již za dva týdny dojde k představení Galaxy S24
  • Samsung uvede také modely S24+ a S24 Ultra
  • Všechny tři telefony budou obohaceny o funkce Galaxy AI

Leden bude z hlediska nových telefonů patřit takřka výslovně korejské značce Samsung, která plánuje na velkolepé akci Unpacked v San Jose uvést trio nových telefonů. Čím Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra zaujmou a na co se můžete těšit?


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S24 má bořit zavedená pravidla. Nad konkurencí bude vynikat touto funkcí


Galaxy AI

V první řadě Samsung přinese úplně nový prvek, a sice umělou inteligenci Galaxy AI zabudovanou přímo v zařízení. Generativní a asistenční engine bude zřejmě napojen na některé nativní aplikace, jako je poznámkový blok nebo prohlížeč.

Není však úplně jasné, jaké funkce Galaxy AI nabídne, ale tipéři odkazují na známé generativní modely typu Bard nebo ChatGPT. K oficiálnímu odhalení nové řady Samsung Galaxy S24 dojde 17. ledna 2024.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Samsung

Řada Galaxy S24

Co se týče samotných telefonů, očekáváme klasický přírůstek tři nových modelů: Galaxy S24, většího Galaxy S24+ a vrcholného provedení Galaxy S24 Ultra.

Nejzajímavější z trojice bude S24 Ultra, který přinese velký 6,8palcový zobrazovač s Quad HD+ rozlišením, 200Mpx primární fotoaparát, 5000mAh baterii a nakonec – po vzoru Applu – také zpracování z titanové slitiny.

Na rozdíl od levnějších kolegů, Ultra nabídne vrcholnou čipovou sadu Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu, zatím asi nejvýkonnější mobilní čipset na trhu. S24 a S24+ dorazí s Exynosem 2400, který si Samsung navrhuje sám.

Základní verze pak dostane 6,2palcový displej, 50Mpx hlavní kameru, hliníkový rám a 4000mAh baterii, zatímco Galaxy S24+ si polepší s 6,7palcovým displejem a 4900mAh baterií.

Zdroj náhledové fotografie: SCREEN POST / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares