Galaxy S22

Únik Galaxy S22 se Snapdragonem 898 v Geekbench je zřejmě podvrh

  • Galaxy S22 je nová vlajková řada pro rok 2022
  • Samsung znovu vsadí na procesory Exynos i Snapdragon
  • Nejnovější únik testu Geekbench budí rozpaky

Samsung je ohledně důležitých detailů v souvislosti s nadcházející vlajkovou řadou Galaxy S22 už tradičně tajnůstkář. Naštěstí je tu internet a zástupy ověřených i bezejmenných tipérů, kteří nás zásobují smysluplnými stejně jako totálně nesmyslnými leaky, které nám alespoň malinko napovídají, co se na příští rok chystá.

Opravdu Galaxy S22 se Snapdragonem?

A stejně jako léta předtím vsadí Samsung znovu na “osvědčený” scénář: trojlístek telefonů půjde do prodeje jak s procesorem Snapdragon 898, tak Exynos 2200. A pokud se nestane zázrak, my v Čechách opět malinko ostrouháme a budeme si muset vystačit s čipsetem korejské provenience.


Nepřehlédněte: Hledáte malý telefon? Galaxy S22 bude úžasně kompaktní


Galaxy S22 Geekbench
Někde se stala chyba, tohle skóre v Geekbench je nesmysl

Každopádně, aktuálně působí jako zjevení nejnovější únik modelu Galaxy S22, který se měl objevit v populárním benchmarku Geekbench. Jenže jde nejspíš o falešnou senzaci, protože výsledky na single-core i multi-core jsou docela katastrofální. Hodnoty 475 a 1393 určitě neodpovídají papírovým schopnostem Snapdragonu 898 a jsou téměř třikrát horší než u výběhového SD 865.

Tak to se moc nepovedlo

Špatná optimalizace? Stěží. Spíš se nějaký výtečník jen snažil zviditelnit bez toho, aniž by si to alespoň trošku spočítal, jak ostatně přiznává i server RealmeCentral, který na problém upozornil.  Že nemluvíme do větru dokazují nedávná čísla s Exynosem 2200, kde testované zařízení dosáhlo na 1073 bodů v single, resp. 3380 v multi-core.

Total
1
Shares