cestovatel v čase, hipster

Fotografie z roku 1941 fascinuje internet: Jde o hipstera mezi gentlemany nebo záhadného cestovatele v čase?

  • Muž má na sobě oblečení z dnešní doby
  • Mnohým lidem na internetu to nedává spát

O cestování v čase slýcháme hlavně ve vědecko-fantastických filmech a seriálech, ale fotografie, která právě koluje na internetu, tuto teorii podrobuje těžké zkoušce. Na snímku z roku 1941 lze totiž najít podivného muže s brýlemi, moderním účesem a oblečením. Kdo to vůbec je?


Nepřehlédněte: Výbuch telefonu vážně popálil dítě kvůli chybě, kterou dělá mnoho rodičů v Česku


Cestovatel v čase?

Cestování v čase je jedním z nejpopulárnějších fenoménů v rámci sci-fi. Dá se uskutečnit? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano a odvolávají se na různé důkazy. Jedním z nich má být i fotografie stará 84 let, která podle některých účastníků internetové diskuze zachycuje muže z budoucnosti.

Snímek byl pořízen při znovuotevření mostu South Forks Bridge v Kanadě. Zajímavý je zejména tím, že ukazuje dav lidí, ze kterého naprosto vyčnívá mladý muž v tričku s potiskem a mikině, která odpovídá současnosti. Moderní je i jeho účes, sluneční brýle a kompaktní fotoaparát zavěšený na krku. Vzezření neznámého muže je přinejmenším zvláštní.

View post on imgur.com

Hipster z roku 1941?

Fotka se dostala na veřejnost poprvé v roce 2004, ale tehdy ještě pozornost veřejnosti nepřitáhla. K tomu došlo až o šest let později, kdy muzeum Barlorne zveřejnilo její digitalizovanou verzi. A nyní v internetovém prostoru žije dál.

Když se na snímek pozorně podíváte, uvidíte, že muž má na sobě tmavší triko, mikinu na zip s kapucí, na očích sluneční brýle a na krku pověšený přenosný fotoaparát, zatímco kolem něj stojí lidé v dobových oblecích a s kloboukem na hlavě.

Podle některých diskutujících jde jednoznačně o muže z budoucnosti. Jenže jejich teorie kulhá na obě nohy. Je známo, že trička s potiskem v té době často nosily sportovní týmy (logo patří hokejovému týmu Montreal Maroons). A skeptici také poukazují na fakt, že muž má na sobě brýle, které dříve běžně používali horolezci. A fotoaparát? I ten se dá snadno vysvětlit! Přestože si mnozí myslí, že přenosné fotoaparáty byly vynalezeny až v 80. letech dvacátého století, Kodak ve skutečnosti první vyrobil již v roce 1941.

Co myslíte, jedná se o cestovatele z budoucnosti nebo se spíše díváme na výstředního muže, který v roce 1941 šel takzvaně s dobou?

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / fxquadro, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Nic proti, ale tuhle fotku uz videl snad každý. Stejně jako fotku z Chaplinova filmu, kde jde o udajny mobil u ucha a další… Chce to neco nového, ne stokrát provarene po všech serverech vcetne YouTube…

    1. Fajn špatná a hodně špatná, fotomontáž, úprava, prostě fotosop to umí. Jen části toho stojícího za ním . Když něco děláte a chcete oblbovat lidí tak pořádně.

  2. Zip byl patentován už v 19. století a sluneční brýle měly boom začátkem dvacátého století. Nic zvláštního na tom nevidím.

Comments are closed.