Bouřka, moře, Poseidón

Fotograf během bouře zachytil něco neuvěřitelného. Vyfotil, jak z vody vystupuje bůh Poseidón

  • Jde o náhodu nebo se ve vlnách skutečně zjevil Poseidón?
  • Tyto a podobné otázky nyní trápí mnohé příznivce záhad

Žije jen v mýtech nebo je Poseidón, starořecký bůh vody a moře, skutečný? Pokud bychom vycházeli jen z fotografií, pak rozhodně existuje. Snímek Codyho Evanse, který se objevil na internetu, okamžitě sklidil řadu pozitivních reakcí. Někteří se však domnívají, že fotograf snímku možná přece jenom trochu pomohl a boží tvář je obyčejný podvrh.


Nepřehlédněte: EU chce regulovat umělou inteligenci, aby ochránila občany. V roce 2023 schválí potřebné zákony


Fantastická fotografie

Poseidón, bůh moře a vodního živlu, je považován za poměrně krutého a rozmrzelého. Na jednom z nedávno pořízených snímků fotografa Codyho Evanse se však zdá, že jeho tvář zničehonic vystupuje z vln jednoho jezera v Kanadě.

Evans na jezeře Erie v kanadském Ontariu během jediného dne pořídil asi deset tisíc fotografií. Mezi nimi později našel i jeden velmi zvláštní záběr, který ho okamžitě zaujal. „Byl jsem tak trochu ohromen,“ říká pro CBC. „Ve vlnách a v mracích vidíte spoustu takových věcí, ale mít to takhle zřetelně před sebou, to bylo prostě neskutečné. Tahle fotka určitě vyčnívala ze všech ostatních.“

Poseidón nebo pareidolie?

Evans vysvětlil, že fotografování, když vás ovívá ledový vítr, není vůbec snadné, ale nárazový vichr vytváří skvělé příležitosti. „Bylo to prostě šílené. Byl to dokonalý den. Jezdím tam už tři roky, snažím se pořídit dobré snímky a tohle byl zdaleka nejlepší den, jaký jsem tam kdy měl,“ dodává. K zachycení jedinečného momentu použil fotoaparát Nikon Z9 a objektiv s ohniskem 200-500 mm. Jeho fotografie Poseidónovy tváře je důkazem, že vytrvalost a tvrdá práce se často vyplácí.

Podobně úžasný snímek dříve pořídil i Jeff Overs, ale v jeho případě vidíme pořádně rozzlobeného Neptuna. Jaká fotka vám přijde povedenější?

Zdroj náhledové fotografie: fiquetdidier1 / Pixabay, zdroj: Petapixel

Total
0
Shares