Galaxy S21 vs Mate 40 Pro

Fotoduel: Samsung Galaxy S21 Ultra proti Huawei Mate 40 Pro

  • Připravili jsme pro vás fotoduel mezi ambiciózní novinkou Samsung Galaxy S21 Ultra a modelem Mate 40 Pro ze stáje společnosti Huawei
  • Telefony mají prémiovou výbavu, ve které najdeme vše, co nároční zákazníci požadují

Naprostý vrchol

Oba přístroje, tedy jak S21 a Mate 40 Pro, se chlubí výbavou snů. Svým majitelům nabízí moderní 5nm procesor s mamutím výkonem, vysokokapacitní baterie i dostatek operační paměti, díky které náročný multitasking zvládají levou zadní. Na čelní straně telefonů najdeme parádní AMOLED displeje s vysokým rozlišením a vzadu se pak nachází k dokonalosti vyladěné fotoaparáty. Fotoduel mezi těmito top smartphony tak už dopředu slibuje velké drama.

Galaxy S21 Ultra je mistr zoomu

Nový bestiální Samsung má na zádech velký 108Mpx senzor, který je oproti předchůdci S20 Ultra od základu překopaný, se zbrusu novými čočkami a se skvělým laserovým ostřením. Ten dále doplňuje 12Mpx ultraširokáč a dvojice 10Mpx teleobjektivů s 3× až 10× bezztrátovým zoomem!

Huawei vidí i v naprosté tmě

V případě Mate 40 Pro vsadil Huawei na sestavu se čtyřmi různými čočkami a výsledkem je foťák, který se hodí jak pro fotografování, tak natáčení videa. Hlavní snímač má rozlišení 50 megapixelů. Širokoúhlý pak nabízí 20 megapixelů a nechybí ani dvanáctimegapixelový čip s periskopickým objektivem s pětinásobným optickým přiblížením a desetinásobným hybridním zoomem. Posledním do party je ToF senzor pro kvalitní portrétní fotky.

Oba představují naprostou špičku

Fotoaparáty obou smartphonů vykazují maximální možnou kvalitu. Proto jsme se je rozhodli postavit proti sobě, abychom zjistili, kdo je na českém trhu králem fotosmartphonů (Mate 40 Pro+ se v ČR neprodává, má tudíž smůlu).

Je to remíza

V redakci jsme po zhlédnutí fotek a videa shodli na tom, že souboj skončil remízou. Někde o parník vítězí nový Galaxy S21 Ultra, jinde zase úžasnou kvalitou detailů překvapuje Mate 40 Pro.

Jakého názoru jsou naši čtenáři? Dejte nám vědět v komentářích!

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.