Google Pixel 6 Pro

Fotí Pixel 6 Pro lépe než iPhone 13 Pro Max? DxOMark má jasno

  • Fotoaparát nového telefonu Pixel 6 Pro patří k naprosté špičce
  • Dle testu DxOMark fotí stejně skvěle jako iPhone 13 Pro Max

Google se s novým Pixelem 6 Pro vrátil na pole špičkových smartphonů. Je to skutečné top model s výbavou téměř bez kompromisů. Hardware má na úrovni a software má telefon posunout daleko před konkurenční telefony. Jak si Pixel 6 Pro vedl v testu organizace DxOMark, která se zaměřuje na test fotoaparátů?


Nepřehlédněte: Google Pixel 6: uživatelé nadávají na displej, oprava přijde v prosinci (update)


Pixel 6 Pro je skvělý fotomobil

Jako už u předchozích generací smartphonů s DNA Google je i u nového Pixelu 6 Pro ve středu pozornosti fotografování. A letos jsou změny ve foto výbavě výrazné. Telefon má na zadní straně tři čočky: hlavní fotoaparát dostal 50Mpx rozlišení, širokoúhlý má rozlišení 12 megapixelů a je tu i 48megapixelový snímač se čtyřnásobným optickým přiblížením. Ale není to jen o hardwaru. Google během představování telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro vychvaloval i sadu softwarových funkcí, které u konkurentů jednoduše neuvidíte. Jsou tu funkce pro lepší ostrost obličejů ve fotkách, rozmazání tekoucí vody nebo pohyb objektů či vymazat nechtěných objektů z obrazu. Jaká je ale realita?


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Pixel 6 Pro
Pixel 6 Pro v testu DxOMark | foto: DXOMark

Podobně jako iPhone, na Huawei ale nestačí

V testu organizace DxOMark získal Pixel 6 Pro celkové skóre 135 bodů, což ho řadí třeba devět bodů za vedoucí Huawei P50 Pro, dva body za iPhone 13 Pro Max, nebo dva body před Xiaomi Mi 10 Ultra. Za klasické fotografování získal Pixel 6 Pro v testu 143 bodů, což je vynikající výkon: třeba Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dostal podle téže metodiky jen 128 bodů a iPhone 13 Pro Max 144 bodů. A výtečně si Pixel vede i u videa: tam získal 115 bodů.

Naopak slabinou telefonu je teleobjektiv. U zoomu si špičkový Pixel vysloužil jen 71 bodů (např. iPhone 13 Pro Max 76 bodů, Huawei P50 107 bodů). Jinak je jeho fotoaparát „ťip ťop“ a test DxOMark potvrzením, že si během tiskovky Google nic necucal z prstu. Celkově se tedy dá říct, že Pixel 6 Pro je špičkovým fotomobilem. Jedinou otázkou zůstává, kdy se objeví v nabídce tuzemských obchodů.

Total
1
Shares