Fossil Gen 6

Fossil Gen 6: chytré hodinky si došlápnou na Galaxy Watch4

  • Nedávná premiéra Wear OS 3 probudila i Fossil
  • Populární značka chystá nové chytré hodinky
  • Jaké budou Fossil Gen 6?

Fossil Gen 6 jsou hodně očekávané chytré hodinky. Už předchozí generace byla vcelku “hodně velká paráda” a lámaly jí vaz v podstatě dvě věci: a) nemožnost používat bezkontaktní placení Google Pay (chyba na straně Googlu), b) procesor Snapdragon Wear 3100 občas působil, že už ho zpracovávat data ani nebaví. Jenomže od premiéry v roce 2019 uběhlo spoustu měsíců a nově může být vše jinak.

Fossil Gen 6 – Chtějí do první ligy

Důvody, proč Fossil cítí, že by mohl z novými smartwatch uspět, jsou také dva. Jednak s nedávno představeným hodinkovým systémem Wear OS 3 je téměř jisté, že proklínané Google Pay bude fungovat i u nás, no a zadruhé Fossil Gen 6 dostanou rychlejší čipset a několik nových funkcí.


Nepřehlédněte: Takto vypadá systém Wear OS 3 na hodinkách Samsung Galaxy Watch4


Podle několika zdrojů bude novinka osazena 1,28″ OLED displejem s rozlišením 416 x 416 pixelů. Uvnitř bude tikat Snapdragon Wear 4100, postavený na 12nm procesu a s velmi slušným taktem 1,7 GHz. Bohužel, další parametry nejspíš zůstanou beze změny, tj. 1 GB RAM a 8 GB paměti.

Proti Samsungu s agresivní cenou

Fossil Gen 6 by měly bez problémů zvládnout 1 den totálního zápřahu a cca 3 dny středně náročného využití. Baterie? V tento okamžik netušíme, ale rychlost dobíjení by měla odpovídat předchozím “Fossilům”, takže počítejte, že je dobijete během jedné hodiny. Navíc budou voděodolné, odolají tlaku 5 ATM, takže pro plavce a sportovce naprostý ideál.

Bude to však na úspěch stačit? Ano i ne, vše závisí na ceně. Nedávno představené a skvěle vybavené Galaxy Watch4 , které zahajují v Česku ostrý start 27. srpna, totiž začínají na 7 tisících bez koruny. Pokud bude chtít Fossil zabodovat, bude se muset hodně snažit.

Total
0
Shares