Operační systém iOS 15

Finální verze iOS 15 bude vydána s iPhonem 13

  • Co přinese nový iOS a kdy se ho dočkáme?
  • Pokud máte iPhone staršího data výroby, můžete se těšit na aktualizaci

Nová aktualizace systému od Applu iOS 15 se blíží. K vydání oficiální verze pro veřejnost dojde už za několik málo dní. Jaké novinky v aktualizaci můžeme očekávat?


Nepřhlédněte: Zapomeňte na iPhone 13. Takhle fantasticky má vypadat iPhone 14


Kdy vyjde iPhone 13 a kdy dorazí operační systém iOS 15? To jsou asi nejčastější dvě otázky, na kterými teď fanoušci Apple telefonů uvažují. Odpověď na dotazy je však svým způsobem extrémně jednoduchá.

Cupertinský gigant totiž časy vydávání svých finálních updatů nikterak nemění již řadu let a tudíž můžeme na 99,9 % říci, že se tak stane 14. září v 19:00 našeho času. Právě příští úterý dojde k premiéře nových telefonů iPhone 13 a chytrých hodinek Apple Watch Series 7.

Operační systém iOS 15
Operační systém iOS 15 | foto: Apple

Přehled novinek v iOS 15

Nový iOS 15 na iPhony přinese docela zajímavé novinky. Dojde například k vylepšení služby FaceTime, která bude obohacena o prostorový zvuk Spatial audio, který navodí pocit, že s člověkem, se kterým právě komunikujete, sedíte v jedné místnosti. Prostřednictvím aplikace iMessage bude možné snadno sdílet obrázky, zprávy či hudbu s dalšími uživateli. V konverzacích se objeví také režim Nerušit a vylepšená gesta pro zabalení/rozbalení konverzací.


Nepřehlédněte: Megaprůšvih?! Apple Watch Series 7 budou jen pro vyvolené


S příchodem iOS 15 se uživatelé dočkají také funkce SharePlay, která umožní s příteli poslouchat společně hudbu, sledovat filmy nebo sdílet obrazovku, přičemž přehrávání obsahu bude moci zastavit či změnit každý z uživatelů.

Apple překopá i oznámení na zamknuté obrazovce, tedy důležité notifikace. Ty se nově budou řadit dle toho, ne v kolik přišly, ale podle důležitosti. V neposlední řadě do aplikace Fotky přibude vyhledávání snímků pomocí funkce Spotlight a jedna novinka bude týkat i funkce Memories, která nově integruje službu Apple Music.

Novinek v iOS 15 bude samozřejmě mnohem víc. Některé funkce však nedorazí hned v jeho první veřejné verzi. Týkat se to má např. SharePlay, podrobné 3D navigace v CarPlay nebo Universal Control.

Total
1
Shares