GTA 6

FBI dopadla 17letého hackera, který napadl Uber a vyzradil informace o hře GTA 6

  • Spadla klec, hacker odpovědný za leak GTA 6 je za mřížemi
  • Je mu teprve 17 let a pochází z Velké Británie

Minulý týden rezonoval internetem hackerský útok na společnost Rockstar, který vedl k masivnímu úniku informací o chystané hře GTA 6. Na web se dostalo mnoho obrázků z hraní a nejméně 90 videí. Pro vývojáře se jednalo o katastrofu a znehodnocení několika roků mravenčí práce. Přibližně ve stejnou dobu došlo i k prolomení systémů alternativní taxislužby Uber.


Nepřehlédněte: Jaký nás čeká energetický osud aneb budeme následovat dinosaury?


Zaútočil na Uber i Rockstar

Agenti FBI si dali jedna a jedna dohromady a na hackera, který o sobě tvrdil, že je mu teprve osmnáct let, spustili hon. Bylo jen otázkou času, kdy ho málomluvní strážci zákona s nabídkou zamřížované dovolené navštíví. A skutečně, netrvalo to ani příliš dlouho a minulý čtvrtek mu zaklepali na dveře.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že hacker je členem zločinecké organizace LAPSUS$. Ti už delší dobu platí za postrach technologických firem. V minulosti se jim podařilo ukrást cenná data Intelu, Nvidii i Samsungu, který obrali téměř o 200 gigabajtů dat, což vedlo ke kompromitaci dat milionů uživatelů včetně českých. Pro koordinaci svých útoků LAPSUS$ obvykle využívají šifrovanou sociální síť Telegram.

Hackerovi je teprve 17 let

Podle zástupců londýnské policie byl zatčen teprve sedmnáctiletý mladík z Oxfordshire, který je podezřelý z hackování společností Rockstar a Uber. Kromě FBI do jeho dopadení byla zapojena i britská Národní jednotka pro kybernetickou kriminalitu (NCCU).

V tuto chvíli policie nezveřejnila žádné podrobnosti o zatčení kromě toho, že je podezřelý ve vazbě. Vzhledem k tomu, že hacker je nezletilý, úředníci nemohou jeho jméno zveřejnit, dokud nezískají zákonný souhlas. Londýnská policie a FBI pravděpodobně další informace zveřejní až během několika příštích dnů.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Rockstar Games, zdroj: techspot

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.